DUBROVČANIN MVP DERBIJA Szolnoki Olaj gubio kod kuće s 20 razlike, ali na kraju slavio, i to zahvaljujući ponajprije Lukši Andriću!

10. veljače 2019. - 00:47
Lukša Andrić je bio najbolji igrač Szolnoki Olaja, koji je s 85:79 dobio kod kuće derbi 19. kola protiv Zalakeramia ZTE, i to je aktualni mađarski prvak slavio nakon što su gosti u 16. minuti utakmice vodili sa čak 20 koševa razlike (42:22), a prednost imali sve do 33. minute (66:63). Posljednju četvrtinu domaćin je dobio s 28:14 te stigao do svoje sedamnaeste prvenstvene pobjede.

Dubrovčanin je u derbiju za 25 minuta postigao 27 koševa, te po tko zna koji put, ne samo ove sezone, bio među najzaslužnijima za uspjeh Szolnoki Olaja, ovaj put najzaslužniji. Bio je baš raspoložen u napadu. Pogodio je 10 od 12 šuteva iz igre, te sedam od deset slobodnih bacanja. Pobjedi je doprinio i sa 6 skokova. Drugi strijelac Szolnokija bio je mađarski reprezentativac David Vojvoda sa 14 koševa.

Szolnoki Olaj, koji ima četiri pobjede više od prvih pratitelja, Egis Kormend i JP Auto Jaszbereny KSE imaju po 13/6, sad se okreće nastupu na završnom turniru mađarskog kupa, koji se igra krajem idućeg tjedna. Andrić i ekipa brane naslov, a u četvrtfinalu, 14. veljače, čeka ih ogled s Pesci VSK, trenutno osmoplasiranim sastavom mađarskog prvenstva s 9 pobjeda i 10 poraza. Szolnoki Olaj ne zna za poraz od Pesci VSK od 12. travnja 2011. godine.
27. travanj 2024 04:39