NBA Hezonja pogađao u prvom poluvremenu, ne i u nastavku

14. siječnja 2019. - 01:36
New York Knicks je izgubio kod kuće od Philadelphie 76ersa sa 108:105. Niti jednom nije vodio, u drugoj četvrtini je zaostajao najviše - 24 koša razlike (42:66), ali je u zadnju četvrtinu ušao sa samo košem zaostatka (82:83). Ipak, nije uspio izaći iz minusa budući je gotovo šest minuta u posljednjoj četvrtini bio bez koša. Philadelphia je to iskoristila te otišla na plus 12 (82:96). Ipak, nije se predavao domaćina, koji je stigao na samo dva koša minusa (94:96), ali više od toga nije išlo. te je upisao trideset i treći poraz ove sezone, četvrti u nizu. Već osam utakmica ne za za uspjeh kod kuće (zadnju je ostvario 1. prosinca). I dalje je na samo deset pobjeda.

Mario Hezonja je protiv 76ersa bio vrlo dobra u prve dvije četvrtine u kojima je za 11 minuta postigao 9 koševa (šut iz igre 3/4, slobodna bacanja 3/3). U nastavku je proveo u igri još 11 minuta, ali je ostao na 9 koševa. Naime, promašio je u posljednje dvije četvrtine oba šuta, jedan za dva, a drugi za tricu. Uz to je imao 5 skokova, 2 asistencije i 2 ukradene lopte.

Joel Embiid s 26 koševa, 8 skokova i 6 blokada, zatim J.J. Reddick s 22 koša, te Ben Simmons, koji je bio nadomak 'triple double' (20 koševa, 9 asistencija i 22 skoka), bili su najbolji kod 76ersa, a kod Knicksa Kevin Knox s 31 košem i 7 skokova (s 19 godina i 155 dana posao je šesti najmlađi igrač u povijesti NBA lige, koji je ubacio 30 i više koševa u jednoj utakmici), te Luke Kornet s 23 koša.

Knicksi iduću utakmicu igraju u četvrtak, 17. siječnja, i to u Londonu protiv Washington Wizardsa.
08. svibanj 2024 14:10