EUROLIGA Barcelona slavila nakon četiri poraza

21. prosinca 2018. - 00:24
Barcelona je sa 77:70 bila bolja u gostima od Baskonije u 14. kolu Eurolige, slavila nakon četiri poraza u nizu, te stigla do svoje sedme pobjede. Baskonija, koju od nedavno vodi Velimir Perasović, pred kraj treće četvrtine imala je 9 koševa prednosti (55:46), početkom posljednje 6 koševa viška (57:51), ali nakon toga serija 10:0 Barcelone, koja je nedugo nakon toga imala i 11 koševa viška (73:62). Ogled Baskonije i Barcelone pratilo je 11.308 gledatelja.

Ante Tomić je igrao 11 minuta. Utakmicu 14. kola zaključio je bez koša. Istina, šutirao je samo jednom. Imao je 3 skoka, 1 osvojenu i 4 izgubljene lopte. Kevin Pagos sa 16 koševa bio je prvi strijelac Barcelone, a Victor Cavler prvi skakač (6 skokova)

Podsjetnik, Barcelona je nastup u Euroligi otvorila s dva gostujuća poraza, ali nakon toga je nanizala pet pobjeda i dobila šest od sedam utakmica te je nakon 9. kola imala skor 6/3. Ali, nakon toga četiri poraza (Fenerbahče u Blaugrani, Budućnost u Podgorici, Real u Madridu, te Olympiacos kod kuće).