TOP 16 EUROLIGE Dva Dubrovčanina skupa na parketu dvorane u Istanbulu

27. listopada 2018. - 02:09
Barcelona Lassa je dobila zadnju četvrtinu s 21:7 te slavila u Istanbulu protiv Darussafake sa 79:71 u 4. kolu TOP 16 Eurolige. Ostvarila je drugu uzastopnu pobjedu nakon dva startna poraza. Prošlo kolo je dobila Bayern kod kuće, a prije toga je prvo izgubila u Moskvi od CSKA, a potom u gostima od Gran Canarie.

Ante Tomić i ekipa su protiv Darussafake dobili prvu četvrtinu s 23:18, dobili su i drugu te su na poluvremenu imali 47:40, ali u trećoj je bilo 24:11 za domaćina. Darussafaka je pred kraj druge gubila s 37:47, a početkom treće je povela sa 49:47. Na kraju druge četvrtine, sa zvukom sirene, Demir Berk je naciljao koš Barcelone iz svog reketa. Darussafaka je na kraju treće imala šest koševa viška, najveću prednost (64:58). U četvrtoj budi se Barcelona. Radi 9:0 te vodi sa 67:64. Kad je novom serijom od 8:0 pobjegla na 77:69, bilo je jasno kako bodovi idu u Barcelonu.

Uz Tomića junak pobjede Barcelone bio je Chris Singleton. Obojica valorizacija 22. Nitko bolji u redovima Barcelone. Singleton je ubacio 18 koševa (šut iz igre 6/12, slobodna 3/4), dok je Tomić postigao 17 koševa (šut za dva 6/10, slobodna 5/6), imao je uz to 4 skoka, 2 asistencije, 1 osvojenu i 1 izgubljenu loptu. Na njemu su igrali Darussafake napravili 6 prekršaja.

Glavni sudac utakmice u Istanbulu bio je Dubrovčanin Sreten Radović.
26. travanj 2024 23:57