PRVA HRVATSKA LIGA Željko Vreća nakon startne pobjede: 'Ova igra je najbolja pozivnica gledateljima za iduće utakmice!'

8. listopada 2018. - 00:43
Dubrovnik je na najbolji mogući način otvorio debitantsku sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi. U susretu starih znanaca, prošle sezone prvak je opet bio bolji od doprvaka Druge hrvatske lige – jug. Igrači trenera Željka Vreće slavili su sa 104:77.

Do prve dvoznamenkaste prednosti košarkaši Dubrovnika su došli krajem prvog poluvremena serijom 10:0 za vodstvo 51:38. Posebno je raspoložen u tim trenucima bio povratnik u matični klub, Dubrovčanin Petar Dubelj, koji je bio najbolji pojedinac domaćeg sastava uz još jednog povratnika, Šibenčanina Nikolu Došena, koji je od 2010. do 2013. igrao za Dubrovnik.

Iz redova dubrovačkog kluba ističu kako su povratnici u Gospino polje, Dubelj (20 koševa uz šut iz igre 7/12, zatim 6 skokova, 9 asistencja i 4 osvojene lopte) i Došen (17 koševa uz šut iz igre 7/9, zatim 3 skoka, 5 asistencija i 3 osvojene lopte), potvrdili svoju kvalitetu, te dodaju: 'kada se tom dvojcu pridoda Filip Vujičić te pod koševima Ivan Vodopija i iskusni Maro Lučić, koji se vratio iz mirovine, sasvim je jasno zašto očekujemo najmanje plasman u sredini tablice. A po viđenom na startu, ova momčad vrijedi i više'. Vujičić, član hrvatske reprezentacije do 18 godina, ostvario je 'double double': 16 koševa (šut iz igre 7/9) i 12 skokova. Vodopija je ubacio 17 koševa (šut iz igre 6/9) uz 5 skokova i 4 asistencije, a Lučić bez promašaja (3/3 iz igre, 4/4 slobodna bacanja)  postigao 10 koševa, te imao 3 skoka i 4 asistencije.

Gosti su u četvrtoj četvrtini presingom pokušali zbuniti domaćine, došli su u 33. minuti na deset koševa zaostatka (83:73), ali su potom ostali bez ubačaja idućih šest minuta i osam sekundi. Domaćin je za to vrijeme napravio 17:0 za uvjerljivu pobjedu.

- Sve smo pokušali, ali Dubrovčani su ovaj put bili raspoloženiji, a uz to ih je odlično služio vanjski šut. Ponadali smo se preokretu u posljednjoj četvrtini, malo se i primakli, no više nije išlo. Zaslužena pobjeda domaćina – rekao je Šime Kraljević, trener Sonik Puntamike.

- Za početak sezone sam i više nego zadovoljan. Bilo je malo očekivane nervoze, ali nakon toga se sve otvorilo. I gledatelji su mogli uživati u efikasnoj utakmici, nikome danas nije lako zabiti preko 100 poena, a pogotovo dobrim Zadranima. Vjerujem da je ova igra najbolja pozivnica da već na idućoj domaćoj utakmici bude još i više gledatelja – rekao je trener Dubrovnika Željko Vreća.

Dubrovnik u 2. kolu igra u Zagrebu protiv Agrodalm (13. listopada), a potom dočekuje zagrebačku Dubravu (20. listopada). Agrodalm je u 1. kolu sa 71:66 dobio kao gost Zapruđe, Dubrava je s 81:71 također bila uspješna u gostima, i to kod Rudeša. U derbiju kola Jazine Arbanasi - Pula 1981. 88:74. Još su igrali: Đakovo - Kvarner 2010. 110:95, a još igraju: Universitas - Kaštela