FIBA EURO CUP Hrvoje Perić nadomak osvajanja europskog trofeja!

26. travnja 2018. - 00:32

Prvi put je zaigrao u finalu jednog europskog klupskog natjecanja, a s obzirom na rezultat prve utakmice finala, Hrvoje Perić je vraški blizu osvajanja europskog trofeja. Umana Reyer Venezia za koju igra Dubrovčanin dobila je prvu utakmicu finala FIBA Eurocupa, i to u gostima. Bila je sa 77:69 bolja kod Sidigas Avellina. Uzvrat se igra u domu Umana Reyer Venezie u srijedu, 2. svibnja.

Perić je u prvoj utakmici finala igrao 20 minuta. Postigao je 6 koševa. Pogodio je 3 od 6 šuteva iz igre. Bio je prvi skakač svoje momčadi sa 7 skokova. Plus, imao je 2 asistencije. Po valorizaciji bio drugi najbolji igrač aktualnog talijanskog prvaka.

Zanimljivo, tri četvrtine su završile bez pobjednika. Prva 25:25, treća 15:15 i četvrta 14:14. Plus 8 s koliko dočekuje uzvrat kod kuće, Umana Reyer Venezia je izborila u drugoj četvrtini u kojoj je bila bolja od Sidigas Avellina s 23:15.

25. travanj 2024 17:33