ĐIR EUROPOM Svi dobili

23. travnja 2018. - 11:28

I Hrvoje Perić (Umana Reyer Venezia), i Ante Tomić (Barcelona Lassa), i Lukša Andrić (Szolnoki Olaj) su ostvarili uspjeh.

ITALIJA Umana Reyer Venezia u 27. kolu talijanskog prvenstva u gostima s 92:84 protiv Sassarija. Perić je ubavio 8 koševa za 15 minuta, pogodio 3 od 4 šuta iz igre te 2 od 3 slobodna bacanja. Imao 5 skokova, 1 ukradenu loptu i 1 asistenciju. Budući je EA7 Emporio Armani Milano izgubio, evo opet Perića i ekipa na vrhu. Imaju isti učinak tri kola prije kraja ligaškog dijela – 21 pobjeda i 6 poraza. EA7 Emporio Armani Milano u zadnjem kolu dolazi u doma Umana Reyer Venezie, koja je u prvom dijelu slavila u Milanu. Brescia je treća s dvije pobjede manje…

ŠPANJOLSKA Barcelona Lassa je u 29. kolu španjolskog prvenstva s 89:74 dobila kod kuće Delteco GBC. Tomić je za 19 minuta ubacio 8 koševa. Šut za dva 4/7. Imao 5 skokova, 4 asistencije i 2 osvojene lopte. Barcelona Lassa je treća s 20 pobjeda i 9 poraza. Isti učinak ima četvrta Valencia. Prvi je Real Madrid s 25 pobjeda i 3 poraza, a druga je Baskonia s 20 pobjeda i 8 poraza. Real Madrid i Baskonia igraju u ponedjeljak, 23. travnja, u Madridu derbi 29. kola. Peta je Unicaja sa 17 pobjeda i 12 poraza… Još je pet kola do kraja ligaškog dijela prvenstva.

MAĐARSKA Szolnoki Olaj je unaprijed odigrao 8. kolo drugog kruga. Dobio s 86:66 u gostima KTE Duna Aszfalt te je gotovo osigurao prvo mjesto u doigravanju. Ima s utakmicom više četiri pobjede više od drugog Szombathelyja i treće Albe Fehervar, koja je također, kao i Andrić i ekipa, odigrala 30 utakmica. Andrić je u novoj, 25. pobjedi, bio treći strijelac Szolnoki Olaja s 12 koševa.

27. travanj 2024 04:24