KošarkaKOŠARKA

ĐIR EUROPOM Hrvoje doma, Ante u gostima, najvažnije, obojica odlični i obojica pobijedili

18. ožujka 2018. - 22:02

Umana Reyer Venezia je dobila sa 107:83 Cantu kod kuće u 22. kolu talijanskog prvenstva te je i dalje broj jedan. Hrvoje Perić je igrao 20 minuta – valorizacija 20 – nitko više od njega. Pogodio je 5 od 8 šuteva iz igre, oba slobodna bacanja, imao 3 skoka, 3 asistencije te 2 osvojene lopte.

Umana Reyer Venezia ima 17 pobjeda i 5 poraza. Isti učinak ima EA7 Emporio Armani Milano na drugom mjestu, treći je Avellino s 15 pobjeda i 7 poraza, četvrta Brescia ima 14 pobjeda i 7 poraza te utakmicu manje…

U španjolskom prvenstvu San Pablo Burgos je u svojoj dvorani pred 9.000 navijača bio blizu iznenađenju, ali se Barcelona vratila u završnici te slavila u 23. kolu. Gubila je u posljednjoj četvrtini s 13 razlike (85:72), a dvije minute prije kraja s 89:81. Ali nakon toga dvije trice Barcelone, Victor Claver i Thomas Hurtel, koji je potom pogodio i za dva te se otišlo u produžetak u kojem je momčad iz Blaugrane nastavila svoj niz te povela s 96:89. Domaćin je uspio izjednačiti na 101:101, ali tada pogađa Edwin Jackson te donosi Barceloni pobjedu 103:101.

Ante Tomić je bio drugi strijelac Barcelone (21 koš: 9/15 za dva, 3/8 slobodna bacanja) i prvi skakač (8 skokova) te uz Thomasa Heurtela najzaslužniji za uspjeh. Heurtel je ubacio 26 koševa i imao 13 asistencija.

Real Madrid vodi s 20/3, Barcelona, Valencia i Baskonia imaju po 16/7, Unicaja i Fuenlabrada po 14/8…

30. travanj 2024 15:50