NBA / DUBROVČANIN PRVI STRIJELAC UTAKMICE Šteta, Hezonja vratio Magic iz mrtvih u Chicagu, ali nije pogodio tricu za pobjedu!

13. veljače 2018. - 05:54

Mario Hezonja je postigao 14 koševa u posljednjoj četvrtini. Zahvaljujući prvenstveno njemu Orlando Magic se 'vratio iz mrtvih' u United Centru u Chicagu. Nadoknadio je 18 koševa zaostatka. Hezonja je pogodio tricu za vodstvo 98:96 tri minute i 11 sekundi prije kraja. Pet minuta prije toga bilo je 93:75 za Chicago Bulls. Nakon što je Bobby Portis izjednačio na 98:98, Evan Fournier je ubacio tricu te je dvije minute i 41 sekundu prije kraja Magic vodio sa 101:98. Ali, 12 sekundi poslije uzvraća Portis, i to tricom.

Nakon toga, više od dvije minute bez koša, sve do 12,4 sekunde prije kraja kada je Zach LaVine presjekao napad Orlando Magica, točnije, ubacivanje lopte sa strane. Sjurio se prema košu gostiju te zakucao. Hezonja je do tog trenutka imao savršenih 3/3 za tricu. Primio je loptu na osam metara 2,9 sekunde do kraja te šutirao za pobjedu, ali taj njegov četvrti šut za tricu te večeri nije bio uspješan. Pokušao je Magic doći do lopte. Fournier je napravio brzi prekršaj na LaVineu, koji pogađa oba slobodna bacanja za konačnih 105:101 za Chicago.

Hezonja je s ukupno 24 koša bio prvi strijelac utakmice. Na parketu je proveo 30 minuta. Pogodio je 8 od 14 šuteva iz igre te 5 od 6 slobodnih bacanja. Imao 6 skokova, 4 ukradene lopte i 3 blokade! Šteta tog posljednjeg šuta, e da je i on ušao, kakva bi to bila priča.

Orlando Magic se pobjedom mogao izjednačiti s Chacago Bullsima. Ovako, Magic sad ima 18 pobjeda i 38 poraza, a Bullsi 20 pobjeda i 36 poraza. Za dva dana Magic dočekuje Charlotte Hornetse, a potom slijedi pauza zbog All Star Weekenda u LA-u.

26. travanj 2024 23:35