FIBA LIGA PRVAKA Spasio se talijanski prvak, Perić bez promašaja!

10. siječnja 2018. - 00:06

Umana Reyer Venezia prekinula je niz od tri poraza u skupini 'C' FIBA Lige prvaka te u 10. kolu stigla do šeste pobjede. Iako je gost bio fenjeraš, Rosa Radom, talijanski prvak je do pobjede stigao tek u produžetku (102:93). Poljski sastav je na početku treće četvrtine imao 14 koševa viška. Umana Reyer Venezia je serijom 11:0 stigla početkom posljednje četvrtine do vodstva sa 72:71. Međutim, opet je vodio gost. U 40. minuti s 86:83. Umana Reyer Venezia je uspjela izjednačiti na 86:86 te izboriti produžetak u kojem je Rosa Radom vodila s 93:92. Do kraja 10:0 Umana Reyer Venezie.

Hrvoje Perić je zbog pet osobnih igrao samo 12 minuta za Umana Reyer Veneziu. U prvom poluvremenu je igrao sedam minuta i napravio tri osobne. Uputio je za to vrijeme samo jedan šut, i to je bio uspješan. Pogodio je tricu. U nastavku je nastavio: nova trica, potom je pogodio za dva, ali pet sekundi prije kraja treće četvrtine morao je zbog pete osobne na klupu. Utakmicu je zaključio je bez promašaja (3/3 iz igre, 8 koševa, 2 skoka, 3 izgubljene lopte i 1 blokada).

U skupini 'C' na vrhu su Estudiantes i Umana Reyer Venezia s po 6/4, Banvit i Bayreuth dijele treće mjesto s po 6/3, ali oba imaju utakmicu manje, peti je Strasbourg 5/5, šesti AEK 5/4 (utakmica manje), sedma Olimpija 3/6 (utakmica manje) te posljednja, osma Rosa Radom 1/9.

26. travanj 2024 03:20