ITALIJA Perić pobjedom zaključio 2017. godinu

26. prosinca 2017. - 23:35

Nakon šest poraza u nizu računajući sva natjecanja (tri u prvenstvu, tri u FIBA Ligi prvaka) - posljednji uspjeh ostvarila je 18. studenoga - pobjeda Umana Reyer Venezie. U 12. kolu talijanskog prvenstva, posljednjem nastupu u 2017. godini, bila je kod kuće bolja od Sassarija, i to s 82:80 nakon produžetka te je stigla do osme prvenstvene pobjede.

Umana Reyer Venezia je utakmicu otvorila vodstvom 11:0, imala 16:2 te 21:10 na kraju prve četvrtine. Niti jednom Sassari nije vodio u 40 minuta. U završnici prvo izjednačenje u 39. minuti - 65:65, zatim u 40. minuti - 67:67 te 69:69. U produžetku prvi put vode gosti - 71:69, nakon toga sa 74:73, 76:75, 79:77 i 80:78. Umana Reyer Venezia je utakmicu zaključila sa 4:0.

Hrvoje Perić je za 33 minute provedene u igri protiv Sassarija postigao 14 koševa, imao 9 skokova, 1 asistenciju i 1 osvojenu loptu Pogodio je 4 od 10 šuteva iz igre te 6 od 8 slobodnih bacanja.

Vodeća Brescia je poražena u gostima u derbiju kola od prvog pratitelja, EA7 Emporio Armanija sa 74:71. Brescia je i dalje prva. Sad s 10 pobjeda i 2 poraza. EA7 Emporio Armani Milano ima 9/3, Avelino 8/3 (utakmica manje), 8/4 imaju Umana Reyer Venezia i FIAT Torino, Sassari je šesti sa 7/5...

26. travanj 2024 05:06