KošarkaKOŠARKA/ITALIJA

PERIĆ NAMUČIO REPEŠU Prvak osigurao jedinicu, Umana Reyer Venezia i dalje druga, ali...

9. travnja 2017. - 23:31

Derbi talijanskog prvenstva: EA7 Emporio Armani Milano – Umana Reyer Venezia pripao je domaćinu. Momčad koju vodi Jasmin Repeša slavila je s 88:80 protiv momčadi za koju igra Hrvoje Perić. I prije utakmice se znalo kako će bez obzira na ishod obje momčadi i dalje ostati na svojim pozicijama, EA7 Emporio Armani Milano na prvom, a Umana Reyer Venezia na drgom. Međutim, Perić i ekipa su priželjkivali kako će iznenaditi lidera te učvrstiti drugu poziciju. Ovako, budući je treći Avelino dobio, Umana Reyer Venezia ima samo pobjedu više. Repeša i momčad su osigurali matematički prvo mjesto u doigravanju za prvaka.

Perić je bio najbolji u redovima Umana Reyer Venezoe. Postigao je 17 koševa za 25 minuta, pogodio je 4 od 8 lopti za dva te 2 od 3 za tricu, ubacio 3 od 5 slobodnih bacanja. Imao 5 skokova, 1 asistenciju… Valorizacija 18, po tome drugo ime utakmice. Samo je bolji bio krilni centar EA7 Emporio Armani Milano Milan Mačvan (20 koševa i 6 skokova).

EA7 Emporio Armani Milano je u 6. minuti vodio 20:12, a u 11. minuti Umana Reyer Venezia je imala 11 koševa viška (31:20). Perić i ekipa su napravili 19:0 za pet minuta usred Milana! Pred kraj treće četvrtine bilo je 61:56 za goste, ali početkom posljednje četvrtine je 66:61 za domaćina, koji je znao sačuvati vodstvo. Umana Reyer Venezia je bila stigla na četiri koša zaostatka u 39. minuti (84:80). Tada je Perić zbog pete osobne mora iz igre.

EA7 Emporio Armani ima 21 pobjedu i 5 poraza, Umana Reyer Venezia na drugom mjestu 17 pobjeda i 9 poraza, treći je Avelino sa 16 pobjeda i 10 poraza, četvrti Sassari, peta Reggio Emilia i šesti Trentino imaju po 15 pobjeda i 11 poraza… Još su četiri kola do kraja ligaškog dijela prvenstva.

26. travanj 2024 22:25