KošarkaKOŠARKA/NBA

HEZONJI PRVO POLUVRIJEME Bogdanović svojom osmom tricom donio Washingtonu pobjedu

7. ožujka 2017. - 00:07

Sjajna utakmica u Washingtonu gdje je domaćin tricom, i to osmom Bojana Bogdanovića, petom u posljednjoj četvrtini, slavio protiv Orlando Magica sa 115:114. Nakon ubačaja Bogdanovića imali su gosti napad, ali nisu uspjeli, kao ni domaćin nakon čega se Aaron Gordon sjurio prema košu Washington Wizardsa. Omeo ga je u tom posljednjem pokušaju sa zvukom sirene Bogdanović te su domaći mogli slaviti.

Inače, prvo poluvrijeme je obilježio Mario Hezonja, jedini s dvoznamenkastim učinkom u napadu kod Orlando Magica, koji je imao 16 koševa prednosti (61:45). Hezonja je u prvom poluvremenu ubacio 10 koševa za 11 minuta, šutirao tri puta za tricu i sva tri puta pogodio. Drugo poluvrijeme sjajan je bio Bogdanović, koji je osam trica pogodio iz deset pokušaja. Bogdanović je utakmicu zaključio s 27 koševa, 2 skoka i 1 asistencijom i 1 izgubljenom loptom. Šut iz igre 9/12 (slobodna bacanja 1/1). Prvi strijelac Wizardsa bio je Bradley Beal s 32 koša, John Wall je postigao 19… Pred kraj treće četvrtine Orlando Magic je imao 17 koševa viška (88:71). Bogdanović je postigao posljednjih šest koševa za domaće. Pogodio je tricu za vodstvo 112:111, a nakon što je Evan Fournier zaključio prodor ubačajem pri čemu je na njemu napravljen prekršaj te je pogodio i dodatno slobodno bacanje, Bogdanović je opet bio uspješan za tricu.

Mario Hezonja je za 16 minuta na parketu postigao 12 koševa uz šut iz igre 4/9 od čega 3/5 za tricu te slobodna bacanja 1/2. Imao je 2 skoka, 1 asistenciju, 1 ukradenu i 1 izgubljenu loptu. Orlando je imao sedam dvoznamenkastih u napadu. Najviše je ubacio Terrence Rosss (20), zatim Evan Fournier (18)…

Washington je treći na Istoku s 37 pobjeda i 20 poraza, dok je Orlando na pretposljednjem, 14. mjestu s 23 pobjede i 40 poraza.

26. travanj 2024 16:24