KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

Može li Tomić i ekipa nakon trećeg poraza u nizu dohvatiti doigravanje?

2. veljače 2017. - 22:47

Ne ide Barcelonu u Euroligi. Doigravanje je sve dalje i dalje. Sezonu je otvorila sa četiri pobjede u šest utakmica, a potom nove četiri pobjede ostvarila u idućih petnaest utakmica. Sad je upisala treći poraz u nizu, peti u zadnjih šest utakmica. U 21. kolu poražena je od Žalgirisa u gostima s 89:85. Ante Tomić je bio po valorizaciji drugi najbolji igrač Barcelone, ali njegove brojke nisu za pohvalit se. Za 21 minutu i 44 sekunde Dubrovčanin je protiv Žalgirisa postigao samo 2 koša (šut iz igre 1/3), imao 6 skokova, 1 asistenciju, 1 izgubljenu loptu i 1 blokadu. Na njemu su igrači Žalgirisa napravili najviše – 6 prekršaja. Juan Carlos Navarro je bio prvi strijelac Barcelone Lassa sa 17 koševa uz šut iz igre 6 od 12…

U zadnju četvrtinu su ušli poravnati – 61:61. Barcelona je početkom četvrte četvrtine povela sa 6 razlike (70:64), ali nakon toga 20:6 domaćina i tu je priči bio kraj.

Barcelona ima 8 pobjeda i 13 poraza te je na 11. mjestu u konkurenciji 16 klubova. Dvije pobjede više ima Darussafaka, koja drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje. Uz to Darussafaka tek ima odigrati susret 21. kola. Do kraja Barcelona ima odigrati još devet utakmica. Ide u goste Milanu, Darussafaki, Real Madridu i Fenerbahčeu, a dočekuje Galatasaray, CSKA, Unics Kazan, Crvenu zvezdu i Maccabi.

26. travanj 2024 10:04