KošarkaKOŠARKA/A-2 HL - JUG (M)

NEĆE, PA NEĆE Sol(in) na ranu Dubrovnika

29. siječnja 2017. - 22:08

Niti nakon 78 dana košarkaši Dubrovnika nisu u južnoj skupini A-2 hrvatske lige stigli do nove, četvrte pobjede u sezoni 2016./17. Zadnju su zabilježili 12. studenoga 2016. kada su u Gospinom polju bili uspješniji od Cetine u 5. kolu sa 78:52. Bila je to treća pobjeda u nizu momčadi trenera Željka Vreće nakon što je sezonu otvorila porazima u Zadru (Sonik Puntamika) i Splitu (Diplomus). Prije uspjeha kod kuće protiv Cetine savladala je prvo u 3. kolu Omiš Čagalj Tours sa 102:80, a potom Solin u gostima s 86:68.

Sad protiv tog istog Solina nije dočekala kod kuće prekid crnog niza. Izgubila je sa 78:76 (19:24, 22:16, 19:22, 18:14) iako je početak utakmice bio odličan. Već nakon 90 sekundi gosti su bili primorani zatražiti minutu odmora (8:0 za Dubrovnik – trica Mateo Vidović, prodor Ivan Bogdanović i trica Husnija Habul), bilo je potom 10:0 (opet Bogdanović dva), zatim Božo Katić trica za 13:1. Bilo je i 22:9 za Dubrovnik, koji je na kraju prve četvrtine imao (samo) 24:19. Solin je prvi put poveo već početkom druge četvrtine (28:26), imao u drugoj četvrtini i plus četiri (36:32), a na odmor otišao s košem viška (41:40). U trećoj četvrtini je vodio dva puta s po 5 koševa (51:46 i 56:51). Ipak, Dubrovnik je posljednju četvrtinu dočekao s plus dva (62:60).

Tri minute i 42 sekunde prije kraja utakmice Solin je vodio sa 71:70. Nakon toga 72:71 za Dubrovnik. Minutu i 42 prije kraja opet vodi Solin (73:72), koji je minutu i 7 sekundi prije kraja otišao na plus 4 (76:72). Habul je potom dobio tehničku, ali je Solin promašio bacanje. Istina, imao je loptu sa strane. Dubrovnik se obranio. Božo Katić je pogodio tricu za 75:76. Nakon toga dva bacanja za Solin i nova dva promašaja te je Dubrovnik dobio priliku za pobjedu. Vjekoslav Vučinović je šutirao deset sekundi prije kraja, ali nije pogodio. Nakon toga je napravio osobnu, ali ovaj put su gosti devet sekundi prije kraja pogodili oba bacanja za 75:78. Nakon toga prekršaj na Vučinoviću, koji tri sekunde prije kraja nije pogodio prvo, ali jest drugo slobodno bacanje. Solin je izveo loptu. Vučinović je šalje u aut. Sekunda je do kraja. Solin je uspio potrošiti sekundu te je mogao slaviti.

Dubrovnik je nakon 13. kola ostao na tri pobjede i osmom mjestu. Osam kola ne zna za novu pobjedu, ukupno deset poraza. Solin se sad izjednačio s njim, i on ima tri pobjede i deset poraza, ali je u međusobnim ogledima slabiji od Dubrovnika. Uz to ima i negativan bod te je i dalje deveti. Još je pet kola do kraja sezone. U idućem je Dubrovnik gost Cetine u Trilju. Cetina je posljednja, deseta bez pobjede u prvih 12. kola. Vrh južne skupine A-2 hrvatske lige drži Ribola Kaštela sa stopostotnim učinkom.

26. travanj 2024 09:23