KošarkaKOŠARKA/EUROLIGA

BARCA PALA KOD KUĆE Dubrovčanin sudio u Istanbulu

13. siječnja 2017. - 00:30

Novi poraz FC Barcelone u Euroligi, i to kod kuće. Bodove iz Blaugrane odnio je Olympiacos, koji je bio bolji sa 69:67. Ante Tomić je za gotovo 26 minuta na parketu protiv sastava iz Pireja ubacio 12 koševa. Pogodio je 5 od 12 šuteva za dva i oba slobodna bacanja. Imao je 9 skokova, 3 izgubljene lopte, 1 blokadu…

Španjolski doprvak je dobio prvu četvrtinu s 20:17, na poluvremenu imao četiri koša viška (33:29), a u treća plus šest za Olympiacos (27:21), koji je tako dočekao posljednju četvrtinu s dva koša viška (56:54). Posljednja četvrtina 13:13 i to nakon što je Barcelona povela sa 6 razlike (64:58), grčka momčad je napravila 9:0. Trica domaćina za izjednačenje (Petteri Koponen 26 sekundi prije kraja), a 7 sekundi prije kraja Vangelis Mantzaris je pogodio oba slobodna bacanja. Tyrese Rice je sa zvukom sirene pokušao pogoditi za izjednačenje te odvesti utakmicu u produžetak, ali nije uspio.

Barcelona Lassa je ostala na sedam pobjeda. Ovo joj je deseti poraz, drugi uzastopni. Za Darussafakom, koja drži osmo mjesto, posljednje koje vodi u doigravanje za prvaka, zaostaje dvije pobjede. Još je 13 utakmica do kraja ligaškog dijela. Vodi CSKA Moskva s 12/4 i utakmicom manje, drugi je Olympiacos s 12/5, treći Real Madrid s 11/5 (utakmica manje), četvrta je Baskonia s 11/6...

U 17. kolu Eurolige opet je u akciji bio dubrovački sudac Sreten Radović. Bio je glavni sudac ogleda u Istanbulu u kojem je Darussafaka s 98:89 dobila Baskoniu.

26. travanj 2024 19:15