OstaloMALONOGOMETNE KVALIFIKACIJE ZA ODLAZAK NA SVJETSKO PRVENSTVO

RUSIJA NADIGRALA ŠVEDSKU Autsajder poveo protiv svjetskog doprvaka, koji poslije nije imao milosti

23. listopada 2019. - 20:27
Rusija, aktualni svjetski doprvak i brončana reprezentacija posljednjeg prvenstva Europe, koja je, naravno, prvi favorit skupine u Dubrovniku, očekivano je nadigrala Švedsku čije akcije u Gospinom polju stoje najslabije. Dvije najbolje reprezentacije skupine će izboriti nastup u drugom od ukupno tri kruga kvalifikacija nakon kojih će biti poznato (samo) šest putnika iz Europe na Svjetsko prvenstvo 2020. godine.

Rusija je u prvoj utakmici turnira u Gospinom polju prva zaprijetila (Romulo), ali je Švedska prva pogodila, i to Zhubi u 19. sekundi utakmice. Vodstvo je Švedska imala do isteka 5. minute (Kotlyarov), a u 9. minuti je primila još dva pogotka, i to u razmaku od samo 29 sekundi (Romulo pa Niyazov). Točno 39 sekundi nakon  što je treći put izigrala obranu Švedske novi pogodak Rusije (Kudziev), koja je u 13. minuti povela s 5:1 (drugi pogodak Kotlyarova),. Švedska je prvo poluvrijeme zaključila kako ga je i počela - Zhubi je 17 sekundi prije odmora opet savladao Putilova.

Nastavak utakmice počeo je pogotkom Rusije (Asadov nakon 44 sekunde igre). Novi pogodak smo dočekali u 29. minuti. Opet u mreži Švedske (Antoshkin), koja je zadnja pogodila (Hiseni).

Rusija je imala ukupno 37 udaraca prema golu od čega 20 u okvir gola. Švedska je uputila ukupno 11 udaraca od čega pet u okvir gola. Korneri 13:3 za Rusiju. Sve su to očekivane brojke...
Rusija – Švedska 7:3 (5:2)
DUBROVNIK Suci: Borislav Kolev (Bugarska) i Radim Cep (Češka), treći sudac: Adrian Tschopp (Švicarska).
Strijelci: 0:1 Zhubi (1), 1:1 Kotlyarov (5), 2:1 Romulo (9), 3:1 Niyazov (9), 4:1 Kudziev (10), 5:1 Kotlyarov (13), 5:2 Zhubi (20), 6:2 Asadov (21), 7:2 Antoshkin (29), 7:3 Hiseni (39)
RUSIJA: Putilov, Romulo, Kudziev, Asadov, Niyazov – Zamtaradze, Demin, Lyskov, Milovanov, Kotlyarov, Shisterov, Davydov, Antoshkin, Afanasyev. Izbornik: Sergei Skorovich.
ŠVEDSKA: Solberg, Atai Najafi, Hiseni, Zhubi, Soderqvist – Jansson, Olsson, Homquist, Rossi, Kadivar, Legiec, Marrah, Cirak. Izbornik: Matija Đulvat.

Bitka za SP
Skupina VII. europskih kvalifikacija, Dubrovnik/Sportska dvorana u Gospinom polju, srijeda, 23. listopada, 1. kolo: Rusija – Švedska 7:3, 20 sati: Hrvatska – BiH, četvrtak, 24. listopada, 2. kolo, 17 sati: Rusija – BiH, 20 sati: Hrvatska – Švedska, subota, 26. listopada, 3. kolo, 17 sati: BiH – Švedska, 20 sati: Hrvatska – Rusija.

27. travanj 2024 02:09