OstaloJUDO

GRAND PRIX ZAGREB Bez pobjede i novih bodova

28. srpnja 2019. - 21:01
Među petnaest hrvatskih judoka, koje su nastupile na Grand Prix-u u Zagrebu, najvažnijem judo turniru u ovom dijelu Europe, te pokušale doći do novih bodova za svjetsku rang listu bile su i tri judašice iz naše županije, dvije juniorke, Iva Oberan i Petrunjela Pavić te seniorka Ivana Šutalo.

Prva je na tatami u zagrebačkom Domu sportova izašla Oberan. Judašica Župe dubrovačke poražena je na startu natjecanja u kategoriji do 63 kilograma od francuske reprezentativke Agathe Devitry. U kategoriji do 78 kilograma Pavić, judašica Dubrovnika 1966., izgubila je od Kineskinje Fei Chen, dok je u kategoriji preko 78 kilograma Šutalo, judašica Dubrovnika, izgubila od Mongolke Gandiimaae Erdenebileg.

Zagrebački Grand Prix, njegovo sedmo izdanje, okupilo je 558 judoka iz 87 država svijeta. Hrvatska je osvojila jednu broncu i to Splićanka Karla Prodan u kategoriji do 78 kilograma. Japanske judoke su bile najuspješnije sa četiri zlata i četiri srebra.