OstaloATLETSKI KLUB DUBROVNIK

DRŽAVNO PRVENSTVO Dvojica kadeta Dubrovnika puhala za vratom najboljim mlađim juniorima Hrvatske

1. srpnja 2019. - 02:01
Mlađe juniorke Ana Plečaš, Klara Karačić i Josipa Habjan te kadeti Andro Perkić i Patrik Kralj branili su pod vodstvom trenera Vedada Đuguma boje Atletskog kluba Dubrovnik na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za mlađe juniorke i mlađe juniore u Rijeci.

Najviše uspjeha imao je Perkić, atletičar iz Župe dubrovačke, koji je nedavno na prvenstvu Hrvatske u Splitu osvojio broncu u konkurenciji kadeta u utrci na 1000 metara. Prvog dana prvenstva Perkić je bio peti u utrci na 1500 metara, dok je Kralj zauzeo sedmo mjesto. Perkić je ciljem prošao nakon četiri minute, 24 sekunde i 49 stotinki, a Kralj za četiri minute, 28 sekundi i 99 stotinki. Trećeplasirani Tonći Bebić iz splitskog ASK-a do bronce je stigao s vremenom 4:18.50. Perkić je bio drugi najbrži kadet među mlađim juniorima, a Kralj treći. Medalje su osvojili dvije odnosno godinu dana stariji atletičari od dvojice članova Dubrovnika, koji su rođeni 2004. godine.

Drugog dana mlađe juniorskog prvenstva Hrvatske Perkić je bio šesti na 800 metara s vremenom 2:02.74 (najbolji kadet među mlađim juniorima). Za prvakom Manuelom Jandrokovićem iz zagrebačke Mladosti zaostao je svega dvije sekunde i 68 stotinki. Kralj je na 800 metara zauzeo jedanaesto mjesto s vremenom 2:08.12.

Prvog dana na 100 metara Plečaš je bila 17. s vremenom 13,05, Habjan 30. s vremenom 13.89, a Karačić 33. s vremenom 14.07. Na 400 metara Habjan je zauzela 27. mjesto, a na 200 metara 31. mjesto dok je Plečaš bila 33., a Karačić 35. u konkurenciji 40 natjecateljica.
27. travanj 2024 02:30