OstaloSTOLNI TENIS

POČELO DOIGRAVANJE ZA PRVAKA Sad 'Pituri' ne smiju izgubiti u Gospinom polju ako žele u finale!

29. ožujka 2019. - 23:39
Libertas Marinkolor je izgubio prvu utakmicu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske. GSTK Zagreb je u svom domu bio uspješniji sa 4:3, te vodi u utrci na dvije pobjede. Druga utakmica polufinala igra se u utorak, 2. travnja, u Gospinom polju s početkom u 17 sati. Libertas Marinkolor je domaćin i ako se bude igrala majstorica jer je bio bolje plasiran u ligaškom dijelu, a za majstoricu je u dubrovačkoj dvorani rezervirana 'B' dvorana od 17 sati u četvrtak, 4. travnja.

Miho Simović je pobjedom otvorio ogled u Zagrebu te je Libertas Marinkolor poveo s 1:0. Dobio je Domagoja Maglića s 3:0 (11:8, 11:6, 15.13) nakon čega je Luka Fučec izjednačio na 1:1. Bio je Fučec s 3:0 bolji od Nevena Juzbašića (11:5, 11:4, 11:9). Potom opet vodi Libertas Marinkolor. Tomislav Japec je s 3:1 (13.11, 8:11, 11:4, 11:8) dobio Lovra Zovka.

U paru uspješniji domaćin. Maglić i Fučec su s 3:1 (12:10, 11:8, 6:11, 11:9) dobili Simovića i Japeca nakon čega je Maglić uspješniji od Juzbašića s 3:0 (13:11, 11:9, 11:9) te je GSTK Zagreb prvi put u prednosti (3:2). Simović je izjednačio na 3:3. Dobio je s 3:0 (11:5, 11:1, 11:4) Zovka, te su o pobjedniku odlučivali Fučec i Japec. Fučec je dobio prva dva seta s 11:9, Japec potom treći i četvrti set s po 11:6. U petom odlučujućem setu sedme odlučujuće partije 11:9 za Fučeca.

Libertas Marinkolor je dobio oba puta ove sezone GSTK Zagreb u ligaškom dijelu HEP Hrvatske Super lige (4:0 u Zagrebu, te 4:1 u Gospinom polju), međutim, ne i zadnja dva ogleda, finale Kupa Hrvatske u Osijeku, te sad prvu utakmicu polufinala doigravanja za prvaka.
26. travanj 2024 18:33