OstaloDERBI 13. KOLA HEP HRVATSKE SUPER LIGE STOLNOTENISAČA

DOPRVAK ZAUSTAVIO PRVAKA 'Pituri' slavili nakon više od četiri sata igre!

9. veljače 2019. - 23:11
Lijepa pobjeda. Došli su u jačem sastavu nego su igrali veći dio sezone, a u sastavu koji nas je dobio u prvom dijelu u Varaždinu. Unatoč porazu vidjeli smo tada kako ih možemo pobijediti. Znali smo kako im je Britanac Andrew Baggaley najjači igrač – rekao je Miho Simović, stolntenisač Libertas Marinkolora nakon 4:3 pobjede protiv StaRR-a u Gospinom polju.

Derbi 13. kola se odužio. Trajao je maksimalnih sedam dvoboja, a u tom sedmom, odlučujučem, Tomislav Japec je s maksimalnih 3:0 u setovima dobio Iranca u varaždinskom sastavu, Amirija Nia Soroosha. Doprvak je tako u svom domu nanio prvi poraz lideru i aktualnom prvaku u HEP Hrvatskoj Super ligi, ali će zbog kiksa u Puli, te slabijeg međusobnog rezultata (StaRR je u Varaždinu bio bolji sa 4:1), teško do prve pozicije u doigravanju.

- Zadovoljan sa sa svojom igrom. Odigrao sam jako dobro i pametno. Neven Juzbašić je igrao dobro, ali su Soroosh i Baggaley odigrali baš odlično protiv njega. Bio sam uvjeren kako će Japec dobiti Iranca na kraju i to se dogodilo. Šteta što smo izgubili u Puli, ali što je tu je. Idemo s drugog mjesta u doigravanje za prvaka. GSTK Zagreb će nas po svemu sudeći čekati u polufinalu. Puno znači što ćemo u polufinalu imati eventualnu majstoricu kod kuće. Tko je bio na našim domaćim važnim utakmicama, zna što nama znači igrati kod kuće, pred svojim navijačima. Na kraju, ako uđemo u finale, nadam se novom susretu sa StaRR-om. Ali, prvo čemo razmišljati o polufinalu - rekao je Simović nakon derbija koji je trajao je više od četiri sata.

Derbi je počeo tako da je odlični Britanac u redovima StaRR-a dva puta uspio nadoknadio set zaostatka protiv također odličnog Simovića, koji je peti odlučujući set otvorio za pet. Poveo s 9:1, te je bilo jasno kako će 'Pituri' imati u derbiju vodstvo 1:0. Potom su stol zauzeli Japec i Ronald Ređep, alfa i omega varždinskog kluba. Sad je domaćin jurio zaostatak, a nakon što je Japec uspio izjednačiti na 2:2, Ređep je bolje otvorio odlučujući peti set, te znao zadržati prednost – 1:1.

Potom se postavljalo pitanje tko će imati prednost uoči ogleda parova?  Neven Juzbašić nije uspio razveseliti navijače Libertas Marinkolora iako je dobio prvi set, te je StaRR zahvaljujući Sorooshu bio u vodstvu, koje su anulirali pobjedom 3:1 u setovima Japec i Simović pobijedivši Baggaleya i Ređepa u igri parova. Nakon toga je Simović s 3:1 slavio protiv Ređepa, a Baggaley opet bio sjajan te 3:0 uspjehom protiv Juzbašića izjednačio rezultat na 3:3. Potom je Japec pokazao i dokazao svoju klasu...
Libertas Marinkolor - StaRR 4:3
Simović - Baggaley 3:2 (11:8, 8:11, 11:7, 5:11, 11:4), Japec - Ređep 2:3 (7:11, 11:3, 10:12, 11:5, 5:11), Juzbašić - Soroosh 1:3 (U11:7, 6:11, 6:11, 10:12), Japec / Simović - Baggaley / Ređep 3:1 (3:11, 11:7, 12:10, 11:3), Simović - Ređep 3:1 (14:12, 12:10, 3:11, 11:2), Juzbašić - Baggaley 0:3 (3:11, 4:11, 4:11), Japec - Soroosh 3:0 (11:8, 11:4, 11:9).

Poredak: 1. StaRR 12/1, 2. Libertas Marinkolor 11/2, 3. GSTK Zagreb 9/4, 4. Dugo Selo (utakmica manje) 8/4...

U 14. kolu Libertas Marinkolor je gost Obrtničke škole Brod u Slavonskom Brodu, koja je uoči 13. kola bila na petom mjestu i polovičnom učinku, 6/6.

26. travanj 2024 07:42