OstaloATLETIKA

MARIJA TOLJ JE I SENIORSKA DVORANSKA PRVAKINJA HRVATSKE Oborila osobni rekord za pola metra!

4. veljače 2019. - 14:41
Marija Tolj iz Orebića, članica Atletskog kluba Dinamo Zrinjevac, seniorska je državna dvoranska prvakinja u bacanju kugle. Na prvenstvu u Zagrebu do zlata je stigla hitcem u drugoj seriji od 15 metara i 66 centimetara, kugla je letjela čak dva metra i 37 centimetara duže od kugle Ane Brkljačić iz splitskog ASK-a, koja je bila druga.

Tolj je nadmašila svoj osobni rekord za točno pola metra, koji je potpisala prije dva tjedna na mlađe seniorskom dvoranskom prvenstvu Hrvatske, kada je s hitcem od 15 metara i 16 centimetara i na tom natjecanju osvojila naslov državne prvakinje.

Na dvoranskom prvenstvu Hrvatske nastupili su članovi Atletskog kluba Dubrovnik. U kvalifikacijama utrke na 60 metara u konkurenciji seniora Ante Živković je s vremenom 8,48 zauzeo 25., a s vremenom 9,24 Ivan Milinković 27. mjesto. U finale se ulazilo s rezultatom 7,18 sekundi. Naslov prvaka osvojio je Zvonimir Ivašković (Dinamo Zrinjevac) s vremenom 6,75. U konkurenciji seniorki Marta Grubić je bila 17. s vremenom 9,84, Martina Đođo 18. s vremenom 10,22, a Helena Gleđa 19. s vremenom 10,62. U finale se ulazilo s vremenom 7,87. Zlato je osvojila Ivana Lončarek (Agram) s vremenom 7,50.

Živković je na 1500 metara bio deveti s vremenom 4:24,01, Danijel Peček deseti s vremenom 4:25,34, a Milinković trinaesti s vremenom 5:06,63. Naslov je osvojio Dino Bošnjak (Velika Gorica) s vremenom 3:56,46. Tea Faber je na 1500 metara zauzela šesto mjesto s vremenom 5:11,23. Na 3000 metara Maja Urban je bila sedma s vremenom 12,04,60. Naslove je osvojila Katarina Vukančić (Agram), i to na 1500 metara s vremenom 4:44,19, a na 3000 metara s vremenom 9:56,87.

Štafeta Dubrovnika 4 puta 400 metara u sastavu Marta Grubić, Helena Gleđa, Martina Đođo i Tea Faber bila je šesta (4:57,03). Naslov prvaka s hrvatskim rekordom osvojila je štafeta ASK-a (3:49,91).
26. travanj 2024 07:58