PRVA HRVATSKA LIGA Minuta dijelila Square od nove pobjede

12. listopada 2018. - 23:17
Nakon 4:1 pobjede kod kuće protiv Vrgorca, Square nije uspio na prvom gostovanju, protiv novog prvoligaša, osvojiti sva tri boda, već samo jedan: Jesenje – Square 4:4. Krapinci su stigli do svog prvog prvoligaškog boda. U 1. kolu su poraženi 5:4 u Osijeku od Osijek Kelmea.

Moreno nije igrao za Square ni u Krapini. Trener 'crveno plavih' Antun Bačić je u najavi utakmice istaknuo kako Brazilac nije dovoljno spreman. Međutim, jest drugi Brazilac. Pele je pogodio u 5. minuti utakmice u Krapini za vodstvo 1:0, a minutu nakon što je domaćin izjednačio na 1:1, Maro Đuraš je u 10. minuti bio strijelac za 2:1. Tri minute poslije Pele postiže svoj drugi pogodak u dresu 'crveno plavih'. Square je poveo s 3:1. Jesenje je u 15. minuti drugi put uspjelo prevariti obranu Squarea, a izjednačiti početkom nastavka, u 23. minuti. Ipak, nije Square dozvolio domaćinu novi pogodak i prvo vodstvo, već je pogotkom Blaga Gašpara u 36. minuti stigao do nove prednosti. Međutim, u preostale četiri minute nije uspio sačuvati vodstvo, te osvojiti opet sva tri boda. Jesenje je izjednačilo na 4:4 minutu prije kraja utakmice.

Uspinjača Gimka je prva (i za sad jedina) na dvije pobjede i svih šest bodova. U drugoj utakmici ovg petka, splitskom ogledu, Universitas, novi prvoligaš, stigao je do svoje prve prvoligaške pobjede i prvih prvoligaških bodova, i to je savladao Split. naš najtrofejniji klub.

SEMAFOR
Rezultati 1. kola, petak, 5. listopada:
Square – Vrgorac 4:1, Fusal Dinamo – Brod 035 3:3, Split – Alumnus 0:3 (Ante Ćorluka, trostruki strijelac u 7:1 pobjedi Splita, nije imao pravo nastupa, te je utakmica registrirana 3:0 za Alumnus), Osijek Kelme – Jesenje 5:4, subota, 6. listopada: Uspinjača Gimka – Universitas 6:2, srijeda, 10. listopada: Novo vrijeme Apfel – Crnica 5:4; 2. kolo, četvrtak, 11. listopada: Brod 035 – Uspinjača Gimka 3:5, petak, 12. listopada: Universitas – Split, Jesenje – Square 3:4, subota, 13. listopada: Alumnus – Osijek Kelme, Crnica – Vrgorac, Novo vrijeme Apfel – Futsal Dinamo.

1. Uspinjača Gimka 6 bodova (11:5), 2. Square 4 boda (8:5), 3. Alumnus (utakmica manje) 3 boda (3:0), 4.-5. Novo vrijeme Apfel i Osijek Kelme (oba sastava utakmica manje) oba po 3 boda (5:4), 6. Universutas 3 boda (4:7), 7. Futsal Dinamo (utakmica manje) 1 bod (3:3), 8. Jesenje 1 bod (7:8), 9. Brod 035 1 bod (6:8), 10. Crnica (utakmica manje) bez boda (4:5), 11. Vrgorac (utakmica manje) bez boda (1:4), 12. Split bez boda (1:5).