OstaloODBOJKA

DRUGA LIGA - JUG (M) Dubrovnik dobio derbi u Zadru i preuzeo vrh!

18. veljače 2018. - 19:17

Odbojkaši Dubrovnika 2001. su pobijedili u Zadru istoimenog domaćina s 3:2 u derbiju prvenstva. Zadar II je pobjedom mogao steći tri boda prednosti, ali nije uspio. Dubrovnik 2001. sad s dva boda izborena u Zadru vodi sa 14 bodova, dok Zadar II, koji je odigrao dvije utakmice više, ima bod manje.

Gotovo dva sata je trajala utakmica u Zadru. Prvi set uvjerljivo je otišao na stranu Dubrovnika (25:15), a u drugom 'produžetak'. Zadar ga je dobio s 27:25 te izjednačio na 1:1. Potom repriza prva dva seta, ali su se uloge zamijenile. Zadar je dobio uvjerljivo treći set s 25:16, a u četvrtom 'produžetak', koji je Dubrovnik dobio s 28:26. Drugi i četvrti set su trajali isto - po (čak) 27 minuta. U petom odlučujućem setu opet uragan Dubrovnika, koji je bio bolji s 15:8.

Pod vodstvom Nikole Makivića Dubrovnik je velika i super važna dva boda osvojio igrajući u sastavu: Luka Žutić, Antun Tepšić, Željko Zekić, Maro Budrović, Aleksa Gnjato, Bruno Knego, Marin Pranjić, Antonio Raguž, Vlaho Lučić i Domagoj Tomaši.

Idući vikend Dubrovnik je gost Splita II, posljednjeplasiranog sastava lige, koji je ove sezone osvojio samo bod u sedam utakmica. Dubrovnik 2001. do kraja sezone ima odigrati još tri utakmice. Sve tri u gostima. Nakon Splita II ide u goste Mladosti Ribola Kaštela II, a čeka ga i Šibenik '91. II.

1. Dubrovnik 2001.
14 bodova (5 pobjeda/0 poraza), 2. Zadar II 13 bodova (4/3), 3. Mladost Ribola Kaštela II 10 bodova (3/3), 4. Šibenik '91. II 7 bodova (3/2), 5. Split II 1 bod (0/7).

26. travanj 2024 22:28