OstaloODBOJKA

PRVA 'B' HL JUG Još devet puta ovako!

11. veljače 2018. - 19:19

Počeo je drugi dio u južnoj skupini Prve 'B' hrvatske lige, i to sedam dana nakon što je zaključen prvi, kojeg je Dubrovnik otvorio gubitkom dva boda u Sinju, i zatvorio gubitkom dva boda u Gospinom polju od Splita. Oba puta je odlučivao peti set, koji je oba puta otišao na suprotnu stranu. Između dva spomenuta ogleda Dubrovnik je dobio osam utakmica bez izgubljenog seta. Svaki put je 'pomeo' suparnika unutar sat vremena. Ukoliko na kraju želi osvojiti prvo mjesto, boriti se za plasman u viši rang, Dubrovnik treba biti u drugom dijelu lige baš takav, i to u svih deset utakmica.

Prvi od tih deset koraka do cilja napravio je bez greške. Sinj je bio gost u Gospinom polju. Ovaj put Sinjankama ni mrvice. Prvi set 25:19, drugi 25:16, a treći 25:13. Idući vikend je Makarska. Dubrovnik ništa više ne prepušta slučaju. Nema lako ćemo. Makarska još jednom mora pasti bez izgubljenog seta. Potom će se u Gospinom polju razmišljati o idućem suparniku. Naravno, pritom priželjkivati da Split napravi koji krivi korak. Idući tjedan lider ide u Sinj. E, kako bi bilo lijepo da se i njemu dogodi loš dan, kakav je imao Dubrovnik prvog dana nove sezone.

Dubrovnik je čistu 3:0 pobjedu protiv Sinja izborio pod vodstvom Mirjane Vreće i Marine Radić igrajući u sastavu: Ivana Ivaniš, Anđela Kalauz, Nikolina Tomašević, Ana Matušić, Sanja Curić, Ana Pavlović, Ivana Marinović, Petra Putica, Orsula Štaka, Katija Vuličević, Martina Vreća, Hana Dilberović, Anđela Čuljak i Gabriela Stipanović.

1. Split (utakmica manje) 29 bodova, 2. Dubrovnik 29 bodova, 3. Trogir 25 bodova, 4. Sinj 23 boda, 5. Makarska 17 bodova, 6. Marina Kaštela II 16 bodova, 7. Brda II 12 bodova, 8. Split VT 11 bodova, 9. Donat 9 bodova, 10. Solin (utakmica manje) 3 boda, 11. Šibenik 2 boda.

26. travanj 2024 17:42