OstaloMALI NOGOMET/PRVA HL

LUDA KUĆA U GOSPINOM POLJU Square je također nacionala klasa!

15. studenog 2016. - 21:17

Kad neće nitko – hoće Square, tj. ono što nije uspio nitko – jest dubrovačka momčad. Nacional je do dolaska u Dubrovnik dobio sve utakmice uz gol razliku za prste polizat (64:7). Namučilo ga je jedino Novo vrijeme. U Makarskoj je dobio sa samo 2:1, a sve do pet sekundi prije kraja činilo se kako će istu sudbinu kao makarski sastav doživjeti i Square. Međutim, uspio je Maro Đuraš zakucati loptu u mrežu prvaka za konačnih 2:2 i eksploziju oduševljenja u Gospinom polju.

Iako je lopta bila većim dijelom u prvih 20 minuta u polovici Squarea, dubrovački sastav je bio vrlo dobar. Čak je i poveo kada je Adrijan Micevski utekao u kontru. Istina, nije dugo trajalo vodstvo domaćina, koji je imao prilika za novo vodstvo (Mato Šimunović, Hrvoje Cvjetković, prolaz Mara Đuraša, vratnica Hrvoja Cvjetkovića…). Kažnjen je u završnici prvog poluvremena, nedugo nakon što se tresao okvir gola gostiju.

Zoran Primić, vratar Squarea, imao je pet obrana u prve tri minute nastavka. Brzo je ta brojka bila dvoznamenkasta te je i dalje na semaforu stajalo 1:2. S druge strane rijetki su bili izleti domaćina u polovicu Nacionala. Nepune tri minute prije kraja utakmice trener Squarea Marinko Mavrović je povukao iz igre vratara Primića, zaigrao na sve ili nište. Franko Bilić na vratima Nacionala odbio je prvi napad domaćina. Prvak nije iskoristio prazna vrata kad bi zaustavio napad domaćina, na kraju ni taj posljednji udar domaćina u kojem je Đuraš došao do lopte u šestercu Nacionala te pogodio. Treslo se nakon toga Gospino polje od radosti.

Dubrovački sastav je tako protiv sastava koji je dobio svih sedam utakmica na startu sezone uspio prekinuti svoj negativan niz (tri poraza).

8. KOLO Square – Nacional Zagreb 2:2
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 600. Suci: Vedran Babić (Split) i Andrej Topić (Solin), treći sudac: Josip Knezović (Split), delegat: Josip Proleta (Opuzen).
Strijelci: 1:0 Micevski (2), 1:1 Novak (3), 1:2 Perić (19), 2:2 Đuraš (40).
SQUARE: Primić, Ivanković, Cvjetković, Đuraš, Micevski – Turuk, Zvone, Tikvica, Bevanda, Konsuo, Šimunović. Trener: Marinko Mavrović.
NACIONAL ZAGREB: Bilić, Čujec, Novak, Postružin, Jelovčić – Mordej, Jurić, Toth, Koturović, Perić, Pavlić, Da Costa Lira Rafael Durval. Trener: Kujtim Morina.

RASPORED 8. kolo
Utorak, 15. studenoga, Dubrovnik
: Square – FC Nacional 2:2, petak, 18. studenoga, Osijek: Osijek Kelme – Alumnus, Solin: Solin – Novo vrijeme, Zagreb: Uspinjača – Potpićan ’98 Istra, Vrgorac: Vrgorac – Brod 035, nedjelja, 20. studenoga, Zagreb: Futsal Dinamo – Split Tommy.

1. FC Nacional (utakmica više) 22 bod (66:9),
2. Futsal Dinamo 19 bodova (28:18), 3. Split Tommy 18 bodova (29:13), 4. Novo vrijeme 16 bodova (30:12), 5. Brod 035 12 bodova (30:33), 6. Square (utakmica više) 10 bodova (35:22), 7. Alumnus 9 bodova (27:54), 8. Vrgorac 7 bodova (23:27), 9. Uspinjača 5 bodova (15:28), 10. Osijek Kelme 4 boda (13:21), 11. Potpićan ’98 Istra 3 boda (21:39), 12. Solin bez boda (15:57).

26. travanj 2024 15:00