Rogotinski kajakaš Petar Šunjić preplatio se na zlata, donosi još dva iz Zagreba!

Piše Ante Šunjić
14. svibnja 2022. - 15:10

Ništa osim zlata u kadetskoj konkurenciji ne osvaja Petar Šunjić iz Rogotina, člana Kajak kanu

kluba Marsonija iz Slavonskog Broda. Danas ih je osvojio još dva, u dva nastupa na

zagrebačkom Jarunu, na otvorenom prvenstvu Grada Zagreba u kajaku i kanuu na mirnim

vodama u sklopu kojeg je održana i 20. jubilarna Međunarodna Memorijalna utrka „Matija

Ljubek“, koju je organizirao istoimeni zagrebački kajak kanu klub uz pokroviteljstvo Grada

Zagreba. Na „zagrebačkom moru“ okupilo se u više od 200 kajakaša i kanuista svih dobnih

uzrasta iz Hrvatske, Slovenije, Srbije i Austrije.

Petar je trijumfirao u pojedinačnoj konkurenciji u utrci na 500 metara, a onda na istoj dužini

regatne staze u paru s Mihaelom Pavlešinom.

Prošli tjedan osvojio je zlatnu medalju na utrci na 500 metara u Belišću, na 1. Utrci Kupa

Republike Hrvatske i 51. Majskog turnira gradova 2022., koja se vozi u sklopu obilježavanja

Dana grada Belišća. Na natjecanju u Belišću sudjelovalo je preko 200 sportaša iz deset

hrvatskih klubova.

Dan prije Petar je u Slavonskom Brodu nastupio u tri utrke i osvojio tri zlatne medalje.

Pobijedio je u kadetskoj konkurenciji u utrkama na 500 metara pojedinačno i u paru, a onda je

u utrci na 2000 metara, u kojoj su sudjelovali kadeti, juniori i seniori osvojio treće mjesto, ali

prvo među kadetima!

Petar je lani na Državnom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama u Zagrebu osvojio

četiri zlatne medalje. Najprije je u paru s Mihaelom Pavlešinom na tisuću metara osvojio

prvo mjesto, a onda je trijumfirao i u pojedinačnoj konkurenciji. Sve je to ponovio i u