Dubrovačku i širu hrvatsku javnost na današnji je dan prije tri godine duboko potresla vijest o smrti glazbenog velikana, skladatelja, dirigenta, gitarista i aranžera Đela Jusića. Maestro je preminuo 31. svibnja 2019. u 81. godini života. Godine 1961. osnovao je Dubrovačke trubadure koji su do danas ostali najprepoznatljiviji dubrovački sastav.
Samo godinu dana nakon osnutka Dubrovačkih trubadura, 1962. godine Đelo Jusić je osnovao i dječji zbor Mali raspjevani Dubrovnik. Među njihove najpoznatije skladbe spadaju: "Gusar s Porporele", "Lula starog kapetana", "Tići Gundulići", "Dobila sam lutkicu na dar" i ostale. Đelo Jusić je zajedno s Malim raspjevanim Dubrovnikom primljen na službenu audijenciju kod Svetog Oca Pavla II u Vatikanu. Snimili su nekoliko albuma, a za album "Božić u Dubrovniku" zbor Mali raspjevani Dubrovnik dobio je Porin u kategoriji najboljeg albuma za djecu 1997. godine.
Rođen je 26. siječnja 1939. godine u Dubrovniku koji je uvijek nosio u srcu. S Trubadurima je uspješno nastupio na Euroviziji, a na Splitskom festivalu 1967. osvojili su prvu nagradu publike s pjesmom "Ulicama moga grada".
Maestro Đelo skladao je više od tisuću pjesama, skladbe mu se nalaze na 80 LP ploča i 30 CD izdanja renomiranih diskografskih kuća.
Bio je stalni dirigent Dubrovačkog simfonijskog orkestra i glazbeni selektor Međunarodnog dječjeg festivala u Šibeniku, drigirao je velikim revijskim i simfonijskim orkestrima u svjetskim metropolama.
Maestro Đelo napisao je i veliki broj pjesma za brojne poznate izvođače zabavne glazbe: Terezu Kesoviju, Olivera Dragojevića, Ibricu Jusića, Ivu Pattieru, Nedu Ukraden, Milu Hrnića, Franu Lasića, Klape Ragusa, Maestral i mnoge druge.
Osim po velikim djelima domaće zabavne i dječje, Đelo Jusić ostat će upamćen i kao autor oratorija "Istina o gradu slobode" 1995. godine i "Srebrenički inferno" 2012. godine.
U spomen na velikog glazbenika je krajem lipnja 2019. na prijedlog gradonačelnika Mata Frankovića preimenovana u Ulicu maestra Đela Jusića.