StoryEditorOCM
Hrvatska i svijetPODACI DIP-A

U našoj županiji jako mala izlaznost na izbore za EU parlament. Pogledajte tko je na vrhu, a tko na dnu te ljestvice

Piše A. H.
9. lipnja 2024. - 12:36

Prema podacima koje je objavilo Državno izborno povjerenstvo, na krajnjem hrvatskom jugu  zabilježena je jedna od najmanjih stopa izlaznosti na izbore za Europski parlament do 11, 30 sati. Rekorder po najmanjem postotku je Župa dubrovačka. U toj općini izašlo je ispod pet posto birača. Nije puno boje ni na dubrovačkim biralištima na koja je  jutros izašlo tek 6, 64 posto glasača, dok je u cijeloj Dubrovačko-neretvanskoj županiji taj postotak nešto veći, 8, 38 posto. S 13,68 posto upisanih birača koji su jutros zaokružili tko će ih zastupati u Europskom parlamentu, u našoj županiji rekorder je Dubrovačko primorje. Slijede ga Blato s izlaznosti od 13, 50 posto, Trpanj s 12,84, Ploče s 12,75, Kula Norinska s 12,19, izlaznost preko 11 posto  bilježe Vela Luka, Slivno, Mljet i Opuzen, preko 10 posto je ima Janjina, a ispod 10 posto uz Dubrovnik su i Metković, Konavle, Lastovo, Lumbarda, Orebić, Smokvica, Ston, Župa dubrovačka i Zažablje dok za Pojezerje DIP još nije objavio rezultate izlaznosti. U Dubrovačko- neretvanskoj županiji svoje biračko pravo od 192.367 građana do 11, 30 sati ostvarilo je tek njih 8.155.

image

Izlanost na EU izbore u DNŽ

Dip/

U samom Dubrovniku najveća izlaznost bila na biračkom mjestu u Dubravici, čak 37, 50 posto, a najmanja  od 4,05 posto zabilježena je na jednom biralištu u GK Lapad. 

20. srpanj 2024 16:12