StoryEditor
Crna kronikaDUBROVAČKI VATROGASCI GASE IZMEĐU PODGORE I TUČEPA

Na požarištu kod Makarske 28 južnohrvatskih vatrogasaca

19. lipnja 2017. - 15:38

Županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović izvjestio je kako su ove nedjelje vatrogasci Dubrovačko- neretvanske županije i ovoga puta iskazali svoju nesebičnu spremnost i volju da pomognu susjedima u nevolji. Naime, u nedjelju 18. lipnja u ranim jutarnjim satima na požarište između Podgore i Tučepa, koje je još uvijek aktivno, kao pomoć je vatrogascima susjedne Splitsko- dalmatinske županije krenulo 28 vatrogasaca s 10 protupožarnih odnosno vatrogasnih vozila.

-Inače, s područja naše županije u gašenju požara sudjeluju pripadnici: JVP Konavle, JVP Dubrovački vatrogasci, JVP Dubrovačko primorje, JVP Mljet, JVP Metković, DVD Slano, DVD Ston i DVIP Dubrovnik. Premorenim vatrogascima redovito se upućuje smjena, ali je na požarištu stalno prisutan isti broj vatrogasaca iz naše Županije. Vatrogasnim snagama iz Dubrovačko- neretvanske županije zapovijedao je zapovjednik JVP Dubrovačko primorje Ivo Franušić, a nakon njega zapovijedanje vatrogasnim snagama je preuzeo zapovjednik JVP Mljet Mario Dabelić koji je ujedno i zamjenik županijskog vatrogasnog zapovjednika- rekao je županijski vatrogasni zapovjednik Stjepan Simović za medije.


loading...

Izdvojeno

06. kolovoz 2020 05:30