VaterpoloNOVO SLAVLJE

Zlato ostalo u Gružu, juniori Jug Adriatic osiguranja obranili naslov prvaka Hrvatske, Toni Mozara MVP!

29. siječnja 2023. - 14:40

FINALNA UTAKMICA

Primorje EB – Jug AO 11:18

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Suci: Joško Prančić i Slaven Sivčević (obojica iz Splita). Delegat: Milan Grbin (Korčula) i Luko Vuletić (Dubrovnik).

PRIMORJE ERSTE BANKA: Mauro Ivan Čubranić (11 obrana), Ivan Šurbek, Duje Tomić, Luka Franulović, Gabrijel Burburan (1), Len Dujmić, Dominik Abramović, Lucijan Dujmić, Patrik Turk (1), Luka Babić (3), Viktor Tončinić (3), Marko Doknić (1), Mauro Dipić, Bruno Marić (1). Trener: Samir Barać.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Nikša Brzica (6 obrana), Ivuša Burđelez (2), Mauro Prkoča, Jure Jarak, Zvonimir Miloglav (2), Bruno Bobić, Toni Mozara (4), Ante Jerković (2), Dominik Lončarić (2), Patrik Kolak (1), Maro Šušić, Vlaho Pavlić (3), Nikola Balić, Mateo Benussi (2). Trener: Hrvoje Koljanin, pomoćnik: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: Primorje EB 2/9, Jug AO 4/10

Peterci: Primorje EB -, Jug AO -

Četvrtine: 2:3, 4:4, 3:7, 2:4

Novi trijumf jugovih juniora. Opet je pokal prvaka ostao u Gružu. Prošl godine su uzeli i kup.

Momčad Hrvoja Koljanina i Vjeka Kobešćaka je najbolja. Nakon sjajne predstave u polufinalu protiv splitskog Jadrana, pobjede s deset razlike, u finalu je nadigrala i Primorje EB, kojeg je svladala i u finalu kupa u Zagrebu.

Bilo je sjajnih poteza s jedne i druge strane u finalnoj utakmici u Gružu. Iako se već u drugoj četvrtini činilo kako nema spasa za Primorje EB, uspio se vratiti riječki sastav, ali nakon novog bijega Jug Adriatic osiguranje kad je u trećoj četvrtini s četiri pogotka u nizu otišao do plus pet (13:8), pitanje pobjednika bilo je odlučeno.

Zadnju četvrtinu Jugaši su dočekali s pet pogodaka viška (14:9)...

Jugaši su u skupini izbjegli poraz od Primorja EB. Dobili zadnju četvrtinu s 2:0, te je završilo bez pobjednika 11:11. Tad se odlučivalo o pobjedniku skupine i momčadi koja će izravno u polufinale. Jugašima je igrao i neodlučen rezultat. Sad kad je ulog bio dosta veći, i dosta, dosta bolji Jugaši.

Finalna utakmica: Primorje EB - Jug Adriatic osiguranje

Tonči Vlašić/

- Kvalitetno finale u kojem smo vidjeli nekoliko igrača, koji uz nastavak kvalitetnog rada mogu postati veliki igrači – naglasio je legendarni Ratko Rudić,najtrofejniji svjetski vaterpolo trener, koji je uručio pobjednički pokal kapetanu Jug Adriatic osiguranja Patriku Kolaku.

Ratko Rudić i Patrik Kolak

Jugaš Toni Mozara je izabran za najboljeg igrača turnira, Mauro Ivan Čubranić, vratar riječkog sastava je ponio pokal za najboljeg vratara, dok je Trofej Fair play pripao zagrebačkoj Mladosti. Uz Rudića medalje i pokale dodijeli su Mladen Rak, Ognjen Kržić, Luko Vuletić i Milan Grbin.

Toni Mozara i Milan Grbin

Tonči Vlašić

ZAVRŠNI DAN

Nedjelja, 29. siječnja, utakmica za sedmo mjesto: KPK – Zadar 1952. 14:13 (strijelci za KPK: Luka Bjelopeta 5, Josip Tolja i Davor Paviša po 2, Nikola Bjelopera, Božo Brajović, Stjepan Brajović, Danijel Caktaš i Ivor Miljan Popović po 1), utakmica za peto mjesto: Mornar BS – POŠK 1937. 12:8, utakmica za treće mjesto: HAVK Mladost – Jadran Split 10:12.

JUGOV PUT DO ZLATA

Skupina: Zadar 1952. 12:9, KPK 22:8, Primorje EB 11:11, polufinale: Jadran Split 18:8, finale: Primorje EB 18:11

06. svibanj 2024 11:18