VaterpoloEUROCUP

Vatromet pogodaka u Strasbourgu, rijetko viđen učinak, junak utakmice je Popadić, ali ne Jugov

17. listopada 2024. - 21:19

KAD PRIMIŠ 16 POGODAKA

Team Strasbourg – Jug Adriatic osiguranje 16:13

STRASBOURG Gradski bazen. Suci: Andreja Stanojević (Srbija) i Philip Uhlig (Njemačka).

TEAM STRASBOURG: Corentin, Jovanović, Mehdi, Mobasher, Popadić (8), Vitran (2), Gardašević (4), Teimuraz, Mišić (1), Mathis, Petković (1), Fontani. Trener: Olivier Chandieu.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić, Kulaš, Djerković, Joković (3), Pavlić, Mozara, Cabanas (1), Kržić (4), Burić (1), Herceg, Žuvela (4), Jurišić. Trener: Vjekoslav Kobešćak, pomoćnici: Igor Računica i Pavo Marković.

Četvrtine: 5:5, 2:3, 5:2, 4:3.

Loše vijesti iz Francuske. Jugaši su poraženi u Strasbourgu, te nakon 2. kola imaju polovičan učinak u skupini ‘A‘ EuroCupa.

Vatromet u prvoj četvrtini – deset pogodaka na istoku Francuske, po pet sa svake strane. Domaćin je vodio s 1:0, 2:1 i 3:2, Jug Adriatic osiguranje s 4:3 i 5:4. Za momčad iz Gruža su pogađali, redom, Marko Žuvela za 1:1, Rino Burić za 2:2, Sergi Cabanas za 3:3, te Maro Joković za 4:3 i 5:4, a za domaćina Crnogorci: Vlado Popadić za 1:0 i 4:4, Martin Gardašević za 2:1 i 5:5, a Saša Mišić za 3:2.

U drugoj četvrtini domaćin je prvi pogodio, opet je Popadić (Vlado) prevario Popadića (Toni, Jugov kapetan, reprezentativni vratar), a zatim niz Jugaša, točnije, Filipa Kržića koji je nanizao tri pogotka – izjednačio na 6:6, zatim 7:6, te 8:6 nakon što je domaćin ostao bez Mas Mathisa (treće isključenje). Ali, opet su Jugaši prije odmora primili pogodak. U prvoj četvrtini Gardašević je pogodio dvije sekunde prije kraja, a sad je Marko Petković 7:8 potpisao pogotkom sekundu prije kraja druge četvrtine.

Iako je nastavak počeo novim pogotkom Kržića, te je Jug opet imao plus dva (7:9), kreće serija domaćina – 5:0 (Gardašević 8:9, Steven Vitrant 9:9, Popadić 10:9, Vitrant 11:9, Gardašević 12:9). Joković je minutu i 3 sekunde prije kraja prekinuo niz domaćina nakon čega je Jug Adriatic osiguranje ostao bez Vlaha Pavlića (treće isključenje, 48 sekundi prije kraja treće četvrtine).

Posljednja četvrtina. Žuvela je šest minuta prije kraja doveo Gruž na pogodak zaostatka, ali nakon toga pogađao je super raspoloženi Vlado Popadić, reprezentativac Crne Gore. Bio je strijelac za 13:11 realiziravši igrača više, a minutu i 38 sekundi do kraja iskoristio je peterac. Žuvela je vrlo brzo nakon šestog pogotka Popadića postigao dva nova pogotka, Jug je 48 sekundi prije kraja došao na pogodak zaostatka. Potom je lovio izjednačenje, ali nije uspio. Žuvela je skrivio peterac 26 sekundi prije kraja. Loptu je uzeo Vlado Popadić. Ni tu priči nije bio kraj kad je u pitanju Popadić, koji je dvije sekunde prije kraja utakmice postigao svoj osmi pogodak za konačnih 16:13.

Poraz Jugaša, a u drugoj utakmici skupine AN Brescia je uzela oba boda u Grčkoj (11:9 bolja od Apollon Smyrnisa, koji je poražen u Gružu 14:10 od Juga, koji je 31. listopada gost AN Brescie).

SKUPINA ‘A‘

Rezultati, 1. kolo, 10. listopada: Jug AO – GS Apollon Smyrnis 14:10, AN Brescia - Team Strasbourg 11:9, 2. kolo, 17. listopada: Team Strasbourg – Jug AO 16:13, GS Apollon Smyrnis – AN Brescia 9:11.

Poredak: 1. AN Brescia 6 bodova (22:18), 2. Jug AO 3 boda (27:26), 3. Team Strasbourg 3 boda (25:24), 4. GS Apollon Smyrnis bez boda (19:25).

Raspored, 3. kolo, 31. listopada: AN Brescia – Jug AO, Team Strasbourg – GS Apollon Smyrnis, 4. kolo, 14. studenog: GS Apollon Smyrnis – Jug AO, Team Strasbourg – AN Brescia, 5. kolo, 21. studenog: Jug AO – Team Strasbourg, AN Brescia – GS Apollon Smyrnis, 6. kolo, 5. prosinca: Jug AO – AN Brescia, GS Apollon Smyrnis – Team Strasbourg.

Prva dva mjesta vode u osminu finala.

Prije puta u Italiju, novog europskog ispita, Jugaše čekaju dva ogleda protiv splitskog Jadrana. U subotu u Splitu za bodove u Regionalnoj ligi, a u srijedu, 23. listopada, u Šibeniku za trofej - hrvatski Superkup

S ovakvom igrom kakvu je prikazao u Strasbourgu, te protiv Novog Beograda prije pet dana u Gružu (poraz 11:13 u Regionalnoj ligi), Jug Adriatic osiguranje teško može stati na kraj porazima.

17. listopad 2024 21:45