Vaterpolo3,2,1 POČELA DIVLJA LIGA

Tko je postigao prvi pogodak 2024., a tko je upisao sve pobjedu na Bellevueu?

Piše DL
7. kolovoza 2024. - 22:54

Počelo je pogocima Marka Bautovića, prva tri je postigao u 12:3 pobjedi protiv Plaže ispod katamarana, koji je svoj prvi pogodak ovog ljeta uspio postići nakon 2 minute i 57 sekundi igre u drugoj četvrtini. Uspio je to Mateo Delić prekinuvši niz od pet pogodaka Uvale Lapad.

Prve dvije utakmice ovogodišnje Divlje lige odigrane su na Bellevueu, obje je sudio Nikša Marković, za stolom su bili Mark Radović i Antun Srijense, potonji je skupa s ekipom s Bellevuea sve donio te posložio.

I dok je u prvoj utakmici Uvala Lapad povela s 5:0, u drugoj je Penatur dobio sve prve tri četvrtine s po 2:0. Poput Mara Jokovića na Olimpijskim igrama u Parizu protiv Španjolske, tako je i igrač u kapici s brojem 5 kod Penatura postigao prva dva pogotka – Mihovil Španja.

Đino Filippi je postigao prvi pogodak za Plažu ispod Petke. Penatur slavi 100 godina postojanja, i svoj povratak u Divlju ligu tako je obilježio pobjedom. Okupila se stara klapa. Neki su kapicu nosili u prošlom stoljeću, krajem 90-ih. Bilo je još ‘mladih’, ali nisu svi ovaj put zaigrali. Možda će u idućoj utakmici.

U prvoj utakmici dana ukupno 15 pogodaka, a u drugoj 12. Bautović je sa šest pogodaka najbolji strijelac prvog dana.