VaterpoloREGIONALNA LIGA

Super zanimljivo u Gružu, neizvjesno do kraja, a na kraju je Vujović tukao, Popadić obranio, i sad je Gruž - Škver 2:0!

11. studenog 2023. - 19:18

OPET PLUS JEDAN ZA GRUŽ

Jug AO – Jadran (HN) 13:12

DUBROVNIK Bazen u Gružu.Suci: Bura i Mišković. Opunomoćenik: Avramović.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Prkoča, Djerković (2), Lazić (2), Joković (4), I. Vukojević, Daube (3), Cabanas, Kržić (1), Burić (1), Pavlić, Žuvela, Jurišić, Mozara. Trener: Vjeko Kobešćak.

JADRAN HERCEG NOVI: Da. Đurović (9 obrana), Kholod (2), Vučurović, Vukičević (1), Vujović (2), Da. Radović (1), Nagaev (2), Gardašević (1), Baničević, Sladović, Čaraj, V. Radović (2), I. Radović, Gojković (1). Trener: Petar Radanović.

Igrač više: Jug AO 5/10, Jadran (HN) 6/8

Peterci: Jug AO 1/1, Jadran (HN) 2/2

Četvrtine: 4:2, 3:2, 3:4, 3:4.

Počela je Premijer liga, njezin drugi dio, Liga od 1. do 3. mjesta u skupini ‘A’. Jug Adriatic osiguranje i dva Jadrana, splitski i hercegnovski, su u njoj, i prenijeli su međusobne rezultate. Split kreće sa svih 6 bodova, Dubrovnik s 3, a Herceg Novi praznih ruku.

Na startu drugog dijela ‘uzvrat’ Jug Adriatic osiguranje – Jadran Herceg Novi, te nova tri boda za Gruž. Prva tri je uzeo u srijedu u Škveru, domu najtrofejnijeg crnogorskog kluba, 9:8, sad je sva tri ostavio u svom Gružu i ima 6, ali i utakmicu više od splitskog Jadrana od kojeg je izgubo doma s pogotkom razlike. ‘Uzvrat‘ je u Splitu.

Jug AO - Jadran (HN) u Gružu? Vodio je domaćin od početka, pa sve do 5 minuta i 58 sekundi prije kraja kad je Jadran pogotkom Strahinje Gojkovića izjednačio na 10:10. Vodstvo je vratio napad poslije kad je Maro Joković svojim četvrtim pogotkom pogodio za 11:10, ali je tu prednost izgubio dvije minute i 28 sekundi prije kraja kad je Dimitri Kholod izjednačio na 11:11. Srećom, sastav trenera Vjeka Kobešćaka je brzo odgovarao – Bogdan Djerković dvije minute i jednu sekundu prije kraja – 12:11.

U prvoj četvrtini su Jugaši imali 2:0, 3:1 i dobili prvu četvrtinu s 4:2. U drugoj je bilo 5:3, te prvi put tri pogotka razlike – 7:4 (rezultat na poluvremenu). U trećoj još jednom plus tri (8:5), zatim 9:7 i 10:8, a to je bio rezultat s kojim se ušlo u posljednju četvrtinu, a u njoj je Jadran uspio izjednačiti i na 12:12 (Vasilije Radović), ali je Djerković 34 sekunde prije kraja pogodio za 13:12.

Zatim, 13 sekundi prije kraja isključen je Rino Burić. Trener gostiju Petar Radanović je zatražio minutu dogovora. Hoće li se Jugaši obraniti, a što su uspjeli prije tri dana kad je prvak Crne Gore imao 8,1 sekundu s igračem više nakon minute dogovora za izjednačenje. Tad nije uspio. NIje ni sad. Ovaj put je tukao iz blizine Jovan Vujović, a Toni Popadić je obranio. Pokušao je to popraviti Ivan Nagaev, ali je pogodio okvir gola. Gruž – Škver u Regionalnoj ligi u sezoni 2023./24. 2:0!

05. svibanj 2024 08:08