VaterpoloPRVA HRVATSKA LIGA |

SOLARIS DOBIO KAPEKAŠE Jure Marelja: ‘Momčad KPK ima glavu i rep, a što se tiče Luke Stahora, nisam pogriješio!‘

31. listopada 2020. - 20:47
Momčad KPK ima i glavu i rep. Zna svatko što mu je posao. Vidi se potpis trenera Zorana Mustura. Nemaju širinu u ovom trenutku, ali to je momčad koja ima perspektivu. Nije im išlo na ruku što su deset dana zbog korone u svojim redovima nisu mogli trenirati. Moja momčad je bila agresivnija na početku, iskoristila je gotovo sve svoje prilike, te se odvojila na početku, stekla osjetnu prednost - istaknuo je Jure Marelja, trener Solarisa nakon 17:9 pobjede protiv KPK u svojoj Crnici u zaostaloj utakmici 3. kola.

Kretanje rezultata - 1:1 na početku, Marko Buconić je izjednačio za KPK u 5. minuti, ali vrlo brzo 4:1 i 5:2 za Solaris, koji je početkom druge četvrtine s nova tri pogotka poveo s 8:2, imao u drugoj četvrtini dva puta sedam pogodaka viške (10:3 i 11:4), u nastavku u tri navrata plus devet...

- Bili smo bez tri kažnjena igrača, vratara Marina Šparade, zatim Tonija Šparade i Jerka PenaveIvan Jukić, koji je branio umjesto Marina, bio je odličan - napomenuo je 40-godišnji Marelja, koji je u karijeri nosio i kapicu Juga, a iz kojeg je povukao ove sezone Luku Stahora. Dubrovčanin u kapici Solarisa postigao je tri pogotka protiv KPK.

- Što se tiče Stahora sve najbolje o njemu. Fantastično trenira, radi sjajno, napreduje. Vidi se to na utakmicama počevši od dodavanja, selekcije šuta... Ima tu, naravno, i loših trenutaka, grešaka, ali to je očekivano s obzirom na njegove godine.   Luka je bio moja želja u prijelaznom roku. I protiv KPK je pokazao kako nisam pogriješio - rekao je trener Solarisa.

Jure Marelja, trener Solarisa, nekadašnji centar, koji je u karijeri nosio i kapicu Juga foto: Tonči Vlašić

ZAOSTALA UTAKMICA 3. KOLA Solaris – KPK 17:9
ŠIBENIK
Bazen Crnica. Suci: Nenad Periš i Joško Prančić (obojica iz Splita).
SOLARIS: Jukić (11 obrana), Malenica (1), Erak (2), N. Štrkalj (1), Kovalenko (1), Herceg (3), Kreković, Pelicarić (1), Ljubičić, Bulat (3), Koprčina (2), Stahor (3), L. Štrkalj, Brajković. Trener: Jure Marelja.
KPK: Skokandić (5), Radovanović, Šegedin, Ban (1), Čale (1), Stojčić (2), Buconić (3), Mozara (1), Denoble, Matutinović, F. Fabris, T. Fabris (1), Botica, Čumbelić. Trener: Zoran Mustur.
Igrač više: Solaris 4/6, KPK 5/10
Peterci: Solaris 1/3, KPK 3/3
Četvrtine: 5:2, 6:3, 4:2, 2:2.

SEMAFOR Prva hrvatska liga
Rezultati, 1. kolo:
HAVK Mladost – KPK 21:7, Jadran Split – Zadar 1952. 28:5, Primorje EB – OVK POŠK 18:8, Mornar BS – Galeb MR 16:8, te Solaris – Medveščak 14:7, slobodan je bio Jug AO, 2. kolo: Medveščak - Jug AO 9:17, Zadar 1952. - KPK 6:17, Mornar BS - Solaris 12:11, Galeb MR - Jadran Split 6:20, OVK POŠK - HAVK Mladost 4:17, slobodno je Primorje EB, 3. kolo: Primorje EB - Zadar 1952. 21:4, Jadran Split - Jug AO 8:11, Galeb MR – OVK POŠK 10:8, Mornar BS – Medveščak 16:9, Solaris – KPK 17:9, slobodna je bila Mladost, 4. kolo: Jug AO – Solaris 17:9, Medveščak – Galeb MR (odgođeno, Medveščak ima igrača zaraženih koronom), Zadar 1952. – Mornar BS 9:19, HAVK Mladost – Jadran (ST) 12:11, utakmica KPK – Primorje EB odgođena je za 22. studenog (KPK ima igrača zaraženih koronom), slobodan je OVK POŠK.

1. Mornar BS 12 bodova / 4 utakmice (63:37), 2. HAVK Mladost 9 bodova / 3 utakmice (50:22),​ 3. Jug AO 9 bodova / 3 utakmice (45:26), 4. Jadran Split 6 bodova / 4 utakmice (67:34), 5. Primorje EB 6 bodova / 2 utakmice (39:12), 6. Solaris 6 bodova / 4 utakmice (51:45), 7. KPK 3 boda / 3 utakmice (33:44), 8. Galeb MR 3 boda / 3 utakmice (24:44), 9. Medveščak bez boda / 3 utakmice (25:47), 10. OVK POŠK bez boda / 3 utakmice (20:45), 11. Zadar 1952. bez boda / 4 utakmice (24:85).
26. travanj 2024 21:49