VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA

Sandro Sukno prošlo kolo izjednačio rekord, a sad je to isto uspio i Nikša Dobud, Marko Bijač i Andro Bušlje projurili kroz Hannover

20. prosinca 2022. - 20:50

Olympiacos je očekivano slavio kod WASPO 98 Hannovera, i to sa 16:7, te je i dalje bez greške nakon 4. kola u skupini ‘A‘ europske Lige prvaka. Drugu četvrtinu, nakon što je prva završila 2:2, dobio je 5:1, a posljednju sa 7:3. Hrvoje Benić za domaćina pogodak (Marko Macan nije bio u sastavu), dok su za Olympiacos nastupili Marko Bijač i Andro Bušlje.

Jadran se u Poljudu poigrao s Dinamom iz Tbilisija s 21:7. Drugu četvrtinui dobio je s 8:0, te na poluvremenu imao 14:3. Jadran je napravio seriju 11:0 kojom je od 4:3 stigao sredinom treće četvrtine do 15:3. Nije dozvolio Dinamu 12 minuta i 41 sekundu novi pogodak.

Nikša Dobud je postigao dva pogotka protiv Dinama. Bila je ovo prve europska utakmica Jadrana s Jurom Mareljom na klupi, a koji je preuzeo kormio umjesto Mile Smodlake (promjena se dogodila nakon što je Jug dobio Jadrana u borbi za trofej Super kupa i Kupa). Jadran je izjednačio rekord Lige prvaka po broju pogodaka u jednoj utakmici. Do prošlog 3. kola držao ga je Olympiacos, zatim ga je izjednačio PRO Recco, a sad Jadran.

ZODIAC CNA Barceloneta Elvisa Fatovića nadigrala je kod kuće Radnički sa 18:8 (Felipe Perrone 6 pogodaka), kao i PRO Recco Sandra Sukna grčki NC Vouliagmeni. Bilo je 14:7.

SKUPINA ‘A‘

Poredak: 1. Olympiacos (Marko Bijač i Andro Bušlje) 12 bodova, 2. ZODIAC CNA Barceloneta (trener Elvis Fatović) 12 bodova, 3. PRO Recco (trener Sandro Sukno) 9 bodova, 4. Jadran Split (NIkša Dobud) 6 bodova, 5. NC Vouliagmeni 4 boda, 6. Radnički 4 boda, 7. WASPO 98 Hannover (Marko Macan i Hrvoje Benić) bez boda, 8. Dinamo Tbilisi bez boda.

Raspored 5. kola, 10. siječnja 2023. godine, Pirej: Olympiacos – ZODIAC CNA Barceloneta, Vouliagmeni: NC Voluliagmeni – Jadran Split, Hannover: WASPO 98 Hannover – PRO Recco, Kragujevac: Radnički – Dinamo Tbilisi.

26. travanj 2024 07:15