VaterpoloDIVLJA LIGA

Prvak pobijedio, ali nije doprvak, nije ni aktualni vlasnik bronce, nije ni četvrti od lani

Piše DL
9. kolovoza 2024. - 23:18

Igralo se u Mlinima, odigrane su utakmice 1. kola u skupinama ‘A’ i ‘B’.

U prvoj utakmici domaćin, FUN H2O Mlini dobio je aktualnog doprvaka, ekipu Kokoti, a zatim je Porporela, branitelj naslova, bila bolja od Komarde. U trećoj Crvene stijene Orašac su dobile PVG Gruški mul, sastav koji je lani osvojio broncu, a u četvrtoj je Plaža Bellevue dobila Lozicu, koja je lani bila četvrta.

Kako se kretao rezultat na utakmici FUN H2O Mlini – Kokoti? Toni Paskojević je postigao oba pogotka viđena u prvoj četvrtini za 2:0 domaćina, u drugoj je Mato Miloslavić pogodio za 3:1, a Paskojević svojim trećim pogotkom za 4:1. Luka Špetić je bio strijelac za vodstvo domaćina 5:2, a Miloslavić je drugi put pogodio za 6:3 deset sekundi do kraja treće četvrtine. Ivica Duždević je bio strijelac za Kokote 1:2, Vlaho Kisić krajem druge četvrtine za 2:4, Pavo Čučka sredinom treće za 3:5, a u zadnjoj Luka Kolić za 4:6, a Duždević je svoj drugi pogodak postigao 31 sekundi prije kraja za konačnih 5:6.

Utakmica Crvene stijene Orašac – PVG Gruški mul? Ante Vidović je doveo Crvene stijene Orašac u vodstvo, jedini pogodak u prvoj četvrtini. Izjednačio je Toni Vukojević, jedini pogodak u drugoj četvrtini. U trećoj po jedan pogodak sa svake strane. PVG Gruški mul je poveo preko Roberta Palunčića, izjednačio je Miho Zelen. U zadnjoj četvrtini više pogodaka nego u sve tri prethodne četvrtine, a rezultat: Hrvoje Vukić – PVG Gruški mul 3:2 (2:3 Robert Palunčić, 3:3 Hrvoje Vukić, 3:4 Orsat Lale, 4:4 Hrvoje Vukić, 5:4 Hrvoje Vukić).

SKUPINA ‘A’, 1. KOLO

Komarda – Porporela 2:7

MLINI Sudac: Ivan Matijević.

KOMARDA: Ante Radulović, Teo Dadić, Nikša Ficović, Marko Buconić, Maro Vukorep, Matko Batoš, Paulo Stabile, Juraj Banić, Mario Režić (1), Ivan Šteta (1), Rafael Barkiđija, Kruno Kuzmanić, Zlatan Avdić, Maro Banić.

PORPORELA: Gorazd Surla, Dino Baralić (2), Mavro Farčić (1), Ilar Savinović, Milo Leoni (1), Bruno Pavleković (2), Miran Bilić (1), Ivo Ucović, Nikola Čižek, Maro Šimunović, Leo Bakarić. Trener: Ante Đapić.

Četvrtine: 1:2, 0:1, 1:1, 0:3.

Plaža Bellevue – Lozica 9:6

PLAŽA BELLEVUE: Lindo Koboević, Bruno Kontić (1), Kristijan Lončarica, Orsat Milić, Toni Škurla, Luka Kirigin (3), Petar Alamat (2), Đivo Lukačević, Zvonimir Perić (3), Đivo Zec, Sebastijan Garbin, Aljoša Lončarić, Vedran Čorak. Trener: Ivan Hrstić.

LOZICA: Ivan Džakula, Božidar Novak, Nikola Mozara, Đivo Buconić (3), Paolo Miljanović (1), Mirko Nižić (1), Juraj Potrebica, Srđan Jovančević, Demir Čatović, Niko Gleđ (1), Marijan Bratoš, Goran Mičeta, Nikša Crnčević, Toni Glavor. Trener: Danijel Jokić.

Četvrtine: 1:1, 3:0, 2:3, 3:2

Divlja liga u Mlinima

Tonci Plazibat/Cropix

Tonći Plazibat/cropix/

2. KOLO

Utakmice 2. kola u skupinama ‘A’ i ‘B’ igraju se u utorak, 13. kolovoza. Gdje će se igrati, objavit će se najkasnije u nedjelju, 11. kolovoza.

Raspored, 16.30 sati: Komarda – Lozica, 17.20 sati: FUN H2O Mlini – PVG Gruški mul, 18.10 sati: Porporela – Plaža Bellevue, 19 sati: Kokoti – Crvene stijene Orašac.

18. rujan 2024 12:36