VaterpoloKUP HRVATSKE ZA MLAĐE NADE

Pet desetljeća su čekali na prvi trofej, a sad niti pet mjeseci nakon tog povijesnog uspjeha evo novog trofeja za Cavtat! Nema razloga za tugu ni KPK

25. rujna 2022. - 13:01
2022. godina je godina za povijest Vaterpolskog kluba Cavtat, nade su prvaci Hrvatske, a mlađe nade osvajači KupaTonči Vlašić

FINALE

KPK – Cavtat 2:7

KORČULA Bazen Gojko Arneri. Suci: Bore Rončević (Šibenik) i Krešimir Milinović (Split). Delegati: Milan Grbin (Korčula) i Željko Mladinić (Split).

KPK: Antonio Gaćina, Marin Oreb, Lukas Remić, Jakov Granić (1), Lovre Risteski, Mate Šain, Josip Skokandić (1), Rudi Kriletić, Nedo Poša, Luka Lovričević, Mate Luka Cebalo, Igor Favro, David Remić, Florent Gaxherri. Trener: Lovor Lozica, pomoćni trener: Ivo Begović.

CAVTAT: Petar Vezilić, Borna Kovačević, Luka Botić, Luka Dimnić (2), Marin Prlender, Toni Butigan (2), Antonio Glavinić, Nikša Butijer (1), Ivan Pocrnja (2), Nikša Lale, Petar Bako, Niko Srgota, Vedran Milković, Robi Fox. Trener: Andi Drobac, pomoćni trener: Pavo Pulić.

Četvrtine: 1:2, 0:3, 1:1, 0:1

Čekao je Cavtat pet desetljeća, od osnutka 1972. godine, na svoj prvi naslov državnog prvaka, povijesni uspjeh su ostvarile nade, a na niti pet mjeseci nakon tog podviga izborio je novi pobjednički pokal. Mlađe nade su osvajači Kupa Hrvatske. Opet će se slaviti u Konavlima!

Oba trijumfa su cavtatski mališani ostvarili u Korčuli, u domu KPK, i to u finalu protiv domaćina. Nade Cavtata je do naslova prvaka vodio Pavo Pulić, a asistirao mu je Andi Drobac, a sad kad su zamijenili uloge, Drobac prvi trener, a Pulić asistent, osvojen je Kup. Pulić i Drobac, tandem za povijest!

KPK i Cavtat su dobili svih pet utakmica na putu do finala, dominirali su u tim utakmicama, nije bio dileme jesu, a u finalu je taj svoj niz nastavio Cavtat, kojeg je Nikša Butijer doveo u vodstvo u 3. minuti. KPK je 20 sekundi poslije pogotka gostiju izjednačio iz peterca, kojeg je realizirao Jakov Granić. Odmah nakon toga Cavtat je ponovno stigao do prednosti. Antonio Butigan je zatresao mrežu. Nakon 55 sekundi igre u drugoj četvrtini Cavtat je pogotkom Ivana Pocrnje stigao do plus dva (3:1), isti igrač je dvije minute poslije pogodio za vodstvo 4:1, a samo 20 sekundi poslije, a minutu i 55 sekundi prije kraja druge četvrtine, Luka Dimnić je naciljao za plus 4. Rezultat 5:1 svijetlio je na semaforu nakon završetka druge četvrtine, te sve do 3 minute i 16 sekundi prije kraja treće četvrtine kad je Dimnić postigao svoj drugi pogodak i odveo Cavtat na plus pet (1:6).

Josip Skokandić je osam minuta prije kraja utakmice, računajući i pet minuta koliko traje (posljednja) četvrtine, realizirao peterac (2:6). Antonio Butigan je četiri minute prije kraja četvrte četvrtine vratio prednost na plus pet (2:7)…

Cavtat slavi, nema razloga za tugu ni KPK.

UTAKMICE ZA PLASMAN

Subota, 24. rujna, utakmica za 9. mjesto: Primorje EB – Jug AO 5:7 (strijelci za Jug AO Jakov Njirić 5, te Luka Bošnjak i Mario Gjivović po 1), nedjelja, 25.rujna, utakmica za 7. mjesto: Mornar BS – Galeb MR 7:6, utakmica za 5. mjesto: Solaris – Jadran Split 8:7, utakmica za 3. mjesto: ZPK – HAVK Mladost 8:4.

26. travanj 2024 17:51