VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA |

PALA I ORTIGIA, JUGAŠI SE ‘ZAKLJUČALI‘ NA DRUGOM MJESTU Tempesti, više sreće drugi put; kapetan Xavi Garcia ispred TV: ‘Lijepo smo odigrali...‘

20. travnja 2021. - 16:39

Massimo Giacoppo je glavni igrač CC Ortigie. Dobro je, rano je dobio prvo isključenje – istaknuo je Xavi Garcia, kapetan Jug Adriatic osiguranja, koji je zbog ozljede oka, srećom nije teška ozljeda, vid je u redu, ostao u Dubrovniku, te je utakmicu pratio ispred malog ekrana.

- Bravo Daniil – uzviknuo je nedugo nakon toga. Jug O je izjednačio na 1:1. Ortigia je povela sjajnim pogotkom iz daljine Stefana Vidovića, a nakon pogotka Merkulova imala dva pogotka razlike (1:2 Christian Napolitano u dva metra, 1:3 Giacoppo – sjajna parabola).

- Joj, šteta. Uf! – čulo se nakon što je Marin Tomasović u kontri zatresao okvir gola, a ne mrežu za 5:3. Jug je s dva igrača više pogodio za 2:3 (Marko Žuvela, gledao se snimka, lopta je cijela prošla gol crtu), izjednačio je Luka Lončar nakon asistencije Ivana Vukojevića, a poveo s igračem više (Hrvoje Benić za 4:3).

Što nije uspio Tomasović jest Alex Papanastasiou 29 sekundi prije kraja prve četvrtine (5:3). Ortigia je uspjela do kraja prve četvrtine postići i četvrti pogodak (Napolitano je opet bio neumoljiv).

Druga četvrtina otvorena je s dva peterca, po jedan sa svake strane. Prvo je Loren Fatović pogodio za 6:4 Juga, a smanjio Valentino Gallo. Nakon toga je Garcija nahvalio Filipa Kržića, koji je sjajno pogodio u gornji lijevi kut Stefana Tempestija, te zapljeskao Paulu Obradoviću koji je pobjegao u kontru i zakucao za 8:5. Gallo je opet realizirao peterac za Ortigiu, a Jug nije iskoristio igrača više. Međutim, nakon što se obranio, Benić je 'ubio' Tempestija. Tih 9:6 pisalo je na semaforu nakon druge četvrtine.

U trećoj četvrtini, u prvih šest minuta, dva pogotka u mreži Jugaša, te se Ortigia vratila. Prvo je Vidović realizirao peterac, a potom Rossi pogodio za 8:9. Nakon toga uspio je Jug prekinuti niz neuspjeha s igračem više. Pogodio je Papanastasiou.

- Drugu četvrtinu smo odigrali najbolje, Toni Popadić je opet bio odličan, kao i protiv Olympiacosa. U trećoj četvrtini smo malo pali u ritmu, ali smo opet bili dobri u obrani. Nismo dozvolili Ortigi da ima previše prilika za pogodak. Igrač više je u prve dvije četvrtine bio vrlo dobar, poslije ne, ali obrana dobra – istaknuo je Xavi.

Francesco Lorenzo Cassia (CC Ortigia) i Loren Fatović (Jug Adriatic osiguranje)
Deepbluemedia.eu

Francesco Cassia je na početku posljednje četvrtine opet doveo Ortigiu na pogodak zaostatak (9:10). Jugaše i dalje nije išao igrač više. Nakon prve četvrtine kad je iskoristio sve četiri igrača više, nakon toga tek jednu od sedam. Srećom, Benić je malo više od dvije minute prije kraja vratio osmijeh na lice kapetana pogodivši za 11:9. Tim rezultatom se ušlo u zadnju minutu, a kad se 40 sekundi prije kraja lopta našla u zagrljaju Popadića, Garcia je zapljeskao jer je bilo jasno kako će Jugaši upisati šestu pobjedu u devetom nastupu u skupini, plus bod osvojen protiv Olympiacosa dan prije, te kako je drugo mjesto osigurano. S te pozicije Jugaši idu na Final 8. Dakle, u Beogradu će 3. lipnja, četvrtfinalni dan, igrati protiv trećeg iz skupine 'B'.

- Lijepo smo odigrali u obrani, pogotovo u nastavku. Ortigia nije zbog toga imala previše prilika za pogodak - naglasio je jugov kapetan.

Tko će biti treći u skupini 'B' doznat će tek u četvrtak, 22. travnja. Bit će to najslabiji iz trolista - AN Brescia, Barceloneta i Ferencvaros

Jugaše u srijedu, 21. travnja, čeka posljednji susret u skupini. Nasuprot će bit PRO Recco. Sjećanje na posljednji ogled protiv prvog favorita za naslov prvaka nije najbolje.

Stefano Tempesti (CC Ortigia) protiv Jug Adriatic osiguranja

9. KOLO: CC Ortigia - Jug AO 9:11

OSTIA Suci: Zsolt Marjay (Mađarska) i Veselin Mišković (Crna Gora).

CC ORTIGIA: Tempesti (14 obrana), Cassia (1), Condemi, Rocchi, Di Luciano, Ferrero, Giacoppo (1), Gallo (2), Mirarchi, Rossi (1), Vidović (2), Napolitano (2), Piccionetti. Trener: Stefano Piccardo.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (11 obrana), Obert, Fatović (1), Lončar (1), Kržić (1), I. Vukojević, Tomasović, Merkulov (1), Papanastasiou (2), Žuvela (1), Benić (3), Obradović (1), A. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: CC Ortigia 2/6, Jug AO 5/11

Peterci: CC Ortigia 3/3, Jug AO 1/1

Četvrtine: 4:5, 2:4, 2:1, 1:1

Alex Papanastasiou (Jug AO)

SKUPINA 'A' / OSTIA (ITALIJA)

Prvi turnir, ponedjeljak, 14. prosinca, 1. kolo: Olympiacos – CC Ortigia 6:4, Spandau 04 – Jug Adriatic osiguranje 7:13, PRO Recco – CN Marseille 11:9, utorak, 15. prosinca, 2. kolo: Jug Adriatic osiguranje – CN Marseille 11:10, Spandau 04 - Olympiacos 9:13, CC Ortigia – PRO Recco 7:10, srijeda, 16. prosinca, 3. kolo: CN Marseille – CC Ortigia 10:11, Olympiacos – Jug Adriatic osiguranje 8:9, PRO Recco – Spandau 04 19:6.

Drugi turnir, ponedjeljak, 1. ožujka, 4. kolo: Spandau 04 - CN Marseille 7:7, Jug Adriatic Osiguranje - CC Ortigia 8:6, Olympiacos - PRO Recco 8:14, utorak, 2. ožujka, 5. kolo: Spandau 04 – CC Ortigia 12:6, CN Marseille - Olympiacos 9:8, PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje 18:3, srijeda, 3. ožujka, 6. kolo: CN Marseille – PRO Recco 8:10, Jug Adriatic osiguranje – Spandau 04 12:10, CC Ortigia – Olympiacos 8:10, četvrtak, 4. ožujka, 7. kolo: CN Marseille – Jug Adriatic osiguranje 15:13, Olympiacos – Spandau 04 8:8, PRO Recco – CC Ortigia 10:3.

Treći turnir, ponedjeljak, 19. travnja, 8. kolo: Spandau 04 - PRO Recco 7:10, Jug Adriatic osiguranje - Olympiacos 11:11, CC Ortigia - CN Marseille 7:10, utorak, 20. travnja, 9. kolo: CC Ortigia - Jug Adriatic osiguranje 9:11

Poredak: 1. PRO Recco 24 boda / 8 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 19 bodova / 9 utakmica, 3. Olympiacos 11 bodova / 8 utakmica, 4. CN Marseille 10 bodova / 8 utakmica, 5. Spandau 04 5 bodova / 8 utakmica, 6. CC Ortigia 3 boda / 9 utakmica.

Treći turnir, utorak, 20. travnja, 9. kolo: CN Marseille - Spandau 04, PRO Recco - Olympiacos, srijeda, 21. travnja, 10. kolo: CC Ortigia - Spandau 04, Olympiacos - CN Marseille, Jug Adriatic osiguranje - PRO Recco (20.15 sati/Sport Kkub 3).

Ovogodišnji Final 8 u Beogradu se igra od 3. do 5. lipnja.

26. travanj 2024 23:06