VaterpoloDUBROVAČKI VJESNIK NA DERBIJU 7. KOLA REGIONALNE LIGE

Obrana za pet, te je otvaranje bilo sjajno, i evo opet osmijeha na licima Jugaša

8. studenog 2023. - 17:32

Jadran (HN) – Jug AO 8:9

HERCEG NOVI Bazen na Škveru. Gledatelja 250. Suci: Božo Drašković i Tomislav Copić. Delegat: Robi Tiozzo.

JADRAN HERCEG NOVI: Đurović (4 obrane), Kholod (1), Vučurović, Vukičević (1), Vujović, Da. Radović (2), Nagaev (2), Gardašević, Baničević, Sladović, Čaraj, V. Radović (1), I. Radović (1 obrana), Vos (1).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), Prkoča, Pavlić, Lazić (3), Joković (3), I. Vukojević, Daube (1), Cabanas, Kržić, Burić (2), Grgurević, Žuvela, Jurišić, Mozara.

Igrač više: Jadran (HN) 5/15, Jug AO 5/11

Peterci: Jadran (HN) 1/2, Jug AO 2/2

Četvrtine: 0:2, 3:4, 2:2, 3:1.

Toni Popadić je zaključao svoja vrata na otvaranju utakmice u Herceg Novom, Jugaši su odigrali obranu zbog koje im se vratio osmijeh na lice. Imali su 3:0, 6:2, 7:3 i 8:4, nakon čega su znali, istina uz dosta poteškoća u završnici, sačuvati u derbiju 7. kola skupine ‘A’ Regionalne lige prednost, doći do četvrte pobjede u šestom nastupu, osvojiti tri boda i tako preskočiti svog suparnika, hercegovskog Jadrana, prvaka Crne Gore, koji je do jučer bio prvi pratitelj splitskom Jadranu.

Domaćin je u posljednjoj minuti po drugi put u posljednjoj četvrtini stigao na samo pogodak zaostatka, obranio se, te imao 8,1 sekundu prije kraja, nakon minute dogovora, priliku za izbjeći poraz, ali nije uspio. Krenuo je s vratarom u napad. Jugaši su se i u toj situaciji znali obraniti…

Maro Joković je realizirao oba peterca za Jug AO u Herceg Novom, a postigao je ukupno tri pogotka

Tonči Vlašić/

- Napokon dobra utakmica s naše strane. Držali smo se dogovora, a što nije bio slučaj u prethodnim utakmicama. Bila je velika energetska potrošnja, ali smo obranom uspjeli doći do pobjede. Nadam se kako ćemo u idućim utakmicama biti organiziraniji. Vjerujem kako je ovo prvi dobar korak prema tome - rekao je Maro Joković, jugov najiskusniji igrač.

USKORO OPŠIRNIJE TE VIŠE FOTOGRAFIJA S UTAKMICE

Stop prvaku Crne Gore u njegovom Škveru - Jug Adriatic osiguranje je dobio hercegnovski Jadran s 9:8

SKUPINA ‘A‘ REGIONALNE LIGE

Poredak: 1. Jadran Split 15 bodova/5 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 13 bodova/6 utakmica, 3. Jadran Herceg Novi 12 bodova/6 utakmica, 4. Primorje EB 6 bodoa/5 utakmica, 5. Solaris 6 bodova/6 utakmica, 6. HAVK Mladost 5 bodova/5 utakmica, 7. Mornar bez boda/5 utakmica.

Ove srijede još igraju Mornar - Jadran Split, te HAVK Mladost - Primorje EB, slobodan je Solaris

03. svibanj 2024 17:40