VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA

Nije se igralo u Milanu, ali jest u Njemačkoj: preokret u Berlinu, Marko Macan strijelac u novoj pobjedi WASPO 98 Hannovera; preokret i u Beogradu...

25. siječnja 2022. - 20:16

Prije 13 dana Marko Macan nije putovao u Bukurešt, nije bio jedini kojeg je korona 'zaključala', nedostajalo je WASPO 98 Hannoveru ukupno šest igrača, nije bilo ni Aleksandra Radovića, Fynna Schützea, Ivana Nagaeva, Ante Ćorušića i Petra Muslima. Njemački prvak je uspio nekako iščupati pobjedu, slavio je 10:9, a dobio je sad i 'uzvrat' protiv Steaue, i opet je bilo vuci-potegni iako se spomenuta šestorka vratila u igru.

WASPO 98 Hannover - Steaua 13:12 u utakmici u kojoj je domaćin vodio s 3:0, 5:2, 7:3, u kojoj je gost serijom 4:0 izjednačio. Uspio je anulirati prednost domaćina još jednom (8:8), a zatim 10:8, 11:9, 13:10. Steaua je s dva pogotka u posljednJoj minuti, zadnji je postigla sekundu prije kraja, uspjela ublažiti poraz.

Macan se upisao u strijelce. Pogodio je za 6:3. Darko Brguljan sa četiri pogotka bio je prvi strijelac WASPO 98 Hannovera.

OSC je uzeo sva tri boda u Berlinu protiv Spandau 04, koji je vodio s 8:5 i 11:9. Mađarski sastav je utakmicu zaključio s tri pogotka za redom, pogodak za pobjedu 12:11 postigao je sedam sekundi prije kraja.

Preokret i u Beogradu. Crvena zvezda je vodila s 3:0, 6:3, 7:4, sedmi pogodak je postigla dvije i pol minute prije kraja druge četvrtine. Nakon toga se 'ugasila'. Bez pogotka je bila sve do minutu i 39 sekundi prije kraja utakmice, dakle, gotovo 17 minuta, a za to vrijeme je CN Marseille nanizao sedam pogodaka, te osigurao pobjedu. Ante Vukičević je s pet pogodaka bio prvi strijelkac francuskog prvaka i utakmice.

Derbi kola u Milanu nije odigran jer Jug Adriatic osiguranje zbog korone nije mogao skupiti potrebnih sedam igrača za nastup, a kako ove sezone nije moguće odgađati utakmice zbog korone, LEN-a je utakmicu registrirala 10:0 za PRO Recco.

SEMAFOR SKUPINA ‘B‘

Utorak, 25. siječnja, Beograd: Crvena zvezda - CN Marseille 8:11, Milano: PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje 10:0 (bez igre, Jug zbog korone nije otputovao na utakmicu), Berlin: Spandau 04 - OSC 11:12, Hannover: WASPO 98 Hannover - Steaua 13:12.

Poredak: 1. PRO Recco 21 bod, 2. CN Marseille 21 bod, 3. Jug AO 15 bodova, 4. OSC 13 bodova, 5. WASPO 98 Hannover 11 bodova, 6. Spandau 04 7 bodova, 7. Steaua 3 boda, 8. Crvena zvezda 3 boda.

Raspored 9. kola, utorak, 8. veljače, Budimpešta: OSC - Jug Adriatic osiguranje, Berlin: Spandau 04 - CN Marseille, Sori: PRO Recco - WASPO Hannover, Beograd: Crvena zvezda - Steaua.

24. travanj 2024 18:02