VaterpoloVATERPOLO/EUROLIGA

NEMILOSRDNI JUGAŠI Egeru, kako je dobro vidjeti te opet!

30. studenog 2016. - 15:08

Tko je postigao prvi pogodak na Final Six-u u Budimpešti? Jugova '11' Hrvoje Benić, i to nakon minutu i 21 sekundu igre u utakmici četvrtfinala protiv Egera (na slici trenutak kada Benić šutira za 1:0). Jugaši su u toj utakmici vodili i s 2:1, 3:2 i 4:3 te sa 6:5, a utakmicu zaključili s dva pogotka za konačnih 8:6 i prolaz u polufinale. Eger je minutu i 18 sekundi prije kraja treće četvrtine stigao do jedinog vodstva na utakmici. Miloš Ćuk je pogodio za 5:4. U zadnju četvrtinu se ušlo rezultatom 5:5.

Jug CO i ZF Eger su otvorili i Final Six u Barceloni 2015. godine. Tada je Jug poveo nakon minutu i 17 sekundi igre, a tada je pogodak postigao Andro Bušlje. U toj utakmici je Jug vodio s 2:0, nakon izjednačenja na 2:2, sa 4:2 nakon čega više nije ispuštao prednost. Imao je i plus tri (7:4). Eger je na kraju zaprijetio. Stigao tri minute i 33 sekunde prije kraja na pogodak zaostatka. Kanađanin u redovima Juga, tadašnji centar Niolas Constantin Bicari je dvije minute i 20 sekundi prije kraja pogodio s igračem više za konačnih 10:8.

Ukupno su u ovom stoljeću Jug i ZF Eger bili suparnici šest puta u najelitnijem europskom klupskom natjecanju i u svih šest su slavili Jugaši. Protiv niti jednog mađarskog sastava Jugaši u Kupu prvaka, Euroligi ili Ligi prvaka, kako se već zove najelitnije natjecanje, nema tako savršenu statistiku. Osim na dva posljednja Final Six-a, i to u četvrtfinalu, u  sezoni 2013./14. bili su suparnici u skupini. Jugaši su slavili oba puta (16:11 u Gružu, 10:8 u Egeru), ali ni jedan, a ni drugi sastav nije izborio Final Six. U sezoni 2010./11. također 2:0 za Jug (10:9 u Egeru, 15:10 u Gružu) s tim što je Jug CO tada prošao dalje, a Eger ne.

Sedmi ogled između Jug CO i ZF Egera u europskoj Ligi prvaka igra se ove srijede u Gružu s početkom u 20.15 sati. Hoće li Jug CO nastaviti svoj savršen niz?

26. travanj 2024 03:28