VaterpoloREPREZENTACIJA U GRUŽU |

NAKON TRI MJESECA RADIO SEMAFOR, IGRAČI U KAPICAMA, ZASVIRALI SUCI Trening utakmica iza zatvorenih vrata, Hrvatska se uigravala za Crnu Goru

12. lipnja 2020. - 20:12
Nije hrvatski izbornik Ivica Tucak bio dobre ruke prema Vjeku Kobešćaku, treneru Jug Adriatic osiguranja. Od sedmorice igrača, koliko ih je uzeo za ovu akciju reprezentacije iz redova hrvatskog prvaka, 'vratio' je za trening utakmicu samo trojicu (Tonija Popadića, Luku Lončara i Marka Macana), a ostavio četvoricu (Loren Fatović, Luka Lozina, Hrvoje Benić i Xavi Garcija).

Trening utakmicu u Gružu protiv domaćina bila je posljednja provjera Hrvatske pred subotnji ogled protiv Crne Gore, prvu utakmicu u Lijepoj našoj koju će moći pratiti gledatelji (ulaz je slobodan, početak u 19 sati), a ujedno je to prva međunarodna (ne samo vaterpolska) utakmica u svijetu.

Tucak je protiv Juga 'istrčao' u sastavu: Marko Bijač, Loren Fatović, Josip Vrlić, Luka Bukić, Andro Bušlje, Xavi Garcija i Maro Joković. Čekala ga je sedmorka domaćina: Toni Popadić, Marko Žuvela, Marko Macan, Paulo Obradović, Alex Papanastasiou, Luka Lončar i Filip Kržić.

Trening utakmica: Jug AO - Hrvatska 11:17 foto: Tonči Vlašić

Obradović je pogodio prvi u prvom napadu za vodstvo Jug AO. Digao se i pogodio iz daljine nakon prekršaja Bukića. Popadić je potom upisao prvu obranu, ali nakon što je osvojila loptu, Hrvatska je izjednačila. Bukić je pobjegao u kontru, skupa s njim i Garcija. Izigrali su obranu Juga. Bukić je pogodio za 1:1. Potom nova kontra Hrvatske. Fatović je vukao i pogodio za vodstvo Hrvatske, koje je povećao Joković. Realizirao je peterac za 3:1. Marin Tomasović je prekinuo niz reprezentacije. Bušlje zakucao za 4:2. Ivan Vukojević i Kristijan Čulina su do kraja prve četvrtine izjednačili na 4:4. Čulina je pogodio iz peterca.

Jug je nanizao četiri pogotka, te početkom druge četvrtine vodio sa 6:4. Potom tri pogotka Hrvatske. Obradović je izjednačio na 7:7. Do poluvremena dva pogotka Hrvatske, koja je na kraju treće četvrtine imala tri pogotka viška (13:10), a na kraju utakmice šest (17:11). Ivan Marcelić, koji je bio na vratima reprezentacije posljednje dvije četvrtine, pri rezultatu 16:11 za Hrvatsku, obranio peterac Papanastasiou.

Najvažnije, nakon više od tri mjeseca u Gružu smo vidjeli igrače u kapicama, semafor je bio u 'akciji', sudili su Maro Savinović i Mateo Jović. Dan nakon trening utakmice protiv Jug AO, hrvatska reprezentacija dočekuje Crnu Goru. Obje reprezentacije bi trebale biti u gotovo kompletnim sastavima.
26. travanj 2024 07:14