VaterpoloJUNIORSKI KUP HRVATSKE

Medveščak je dva puta vodio s tri pogotka rezlike, ali sva tri boda su na kontu Jug Adriatic osiguranja

20. svibnja 2024. - 23:14

Pobjeda Jug Adriatic osiguranja na startu završnog turnira Kupa Hrvatske za juniore. Sastav Đanija Pecotića bio je bolji od Medveščaka s 11:9 igrajući u sastavu: Antoan Špilar (7 obrana), Luka Ljepava, Ivor Miljan Popović, Ante Jerković (1), Ivano Vlahović, Bruno Đuho, Mateo Benussi, Petar Kulaš (1), Luka Eterović (2), Maro Šušić (3), Stjepan Brajović (1), Vlaho Pavlić (3) i Luka Ćurlin.

Medveščak je serijom 5:0 vodio sa 6:3, zatim sa 7:4 nakon čega su Jugaši serijom 4:0 poveli s 8:7. Dva puta je Medveščak uspio anulirali minimalnu prednost dubrovačke ekipe, 8:8, te 9:9 kad je do kraja četvrte četvrtine ostalo igrati još četiri minute i 21 sekundu, a u tom preostalom vremenu dva pogotka Jug Adriatic osiguranja, a niti jedan sastava sa zagrebačke Šalate.

U prvoj utakmici skupine ‘A’ zagrebačka Mladost je s 14:7 bila bolja od splitskog Jadrana U utorak, 21. svibnja, igraju se u Višnjiku utakmice preostasla dva kola. Jugašima je u 9 sati suparnik Mladost, a u 18 sati Jadran.

U 1. kolu skupine ‘B’ Mornar je s 13:5 bio bolji od Solarisa, a domaćin, Zadar 1952. je s 15:13 svladao riječko Primorje Erste banka. Pobjednici skupina idu izravno u polufinale, drugoplasirani i trećeplasirani razigravaju za mjesto među četiri najbolja.

Trofej pobjednika Kupa Hrvatske dijeli se u četvrtak, 23. svibnja.

26. lipanj 2024 02:25