VaterpoloRAPSODIJA JUGA, STIGAO JE NA KORAK DO NASLOVA PRVAKA

Klapa iz Gruža pjevala usred Splita: ‘Nima Juga do Juga, to govorim ja, nima Juga do Juga, to van svaki zna!‘

20. svibnja 2022. - 19:38

PJESMA OD JUGA

Jadran (S) - Jug AO 7:15

SPLIT Bazen Poljud. Gledatelja 600. Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Alessandro Severo (Rim). Opunomoćenici: Nikola Curić (Dubrovnik) i Mlađan Prvan (Split).

JADRAN SPLIT: Marcelić (5 obrana), Burić (1), Marinić Kragić (2), Čagalj, Butić (1), Pejković, Bukić (2), Kharkov, Delić, Dobud (1), Šetka, Dužević, Podrug (1 obrana), Radan. Trener: Mile Smodlaka.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (14 obrana), I. Vukojević, Fatović (3), Burđelez, Joković (2), Papanastasiou (3), Tomasović, Argyropoulos (2), Kržić, Kakaris (1), Benić (2), Žuvela (2), Jurišić (2 obrane), Zvono. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: Jadran (S) 10/3 Jug AO 10/7

Peterci: Jadran (S) 1/0, Jug AO 2/2

Četvrtine: 0:5, 2:5, 1:2, 4:3

Gledaš i ne vjeruješ – 13. minuta u Poljudu Jug vodi protiv Jadrana 8:0! I ne možeš, a da se ne sjetiš kako je zadnji trofej Jug osvojio 25. srpnja 2020. godine kad je u Gružu dobio Mladost u trećoj utakmici finala sa čak 16 razlike (19:3), te imao pred kraj treće četvrtine vodstvo 14:0.

Od te utakmice Jug čeka novi trofej. Sve je prosuo prošle sezone, a igrao je tri finala, te završni turnir europske Lige prvaka. Ove sezone ode Kup Hrvatske, ništa od finala Regionalne lige, i to mu je oba puta rampu spustio splitski Jadran.

Sad u finalu domaćeg prvenstva u kojem nije imao poziciju broj jedan, i to mu je uzeo Jadran, pobjeda u prvoj utakmici u Poljudu, poraz na peterce u drugoj u Gružu, i kad su mnogi nakon toga očekivali kako će sad Jadran krenuti, olujno Jugo usred Poljuda.

Protiv Mladosti u trećoj utakmici finala 2020. godine Gruž se tresao od ovacija Toniju Popadiću. I ovaj put je jugov vratar zaslužio isto, tri sjajne obrane već u prvoj četvrtini., još najmanje toliko tako velikih u drugoj (pamti se obranjeni peterac). Ali, najgore po Jadrana nije Popadić bio jedini 'ludi' Jugaš u trećoj utakmici finala, te se već i prije velikog odmora, prije kraja druge četvrtine moglo napisati kako je Jug na korak do naslova prvaka Hrvatske, kako vodi 2:1 u pobjedama i kako Popadić, Loren Fatović, Hrvoje Benić, Maro Joković i ostali imaju meč loptu u svom domu, u Gružu.

Fatović je postigao prva dva pogotka Juga u Poljudu, Benić ne znaš je li bio bolji u obrani ili napadu, Joković je dva puta potegao sjajno, pogađao za 4:0 i 5:0, pljesak i za Marka Žuvelu, Alexa Papanastasioua...

Ima li što gore nego kad domaći navijači s oduševljenjem isprate prvi pogodak svojih. Postigao ga je Rino Burić nakon 12 minuta i 57 sekundi igre (1:8)! Imao je Jug dva puta dvoznamenkastu prednost (13:3 i 14:4)

Ništa još nije gotovo, naravno, nije ovo pravo lice Jadrana (službeni spiker u Poljudu Marin Maljković je poželio: vidimo se u majstorici). Jug s druge strane nakrcan samopouzdanjem zbog sjajne izvedbe u trećoj utakmici finala baš je vraški blizu prekinuti post, ubaciti 66. trofej u svoje vitrine!

ČETVRTA U UTORAK U GRUŽU

Prva utakmica finala, nedjelja, 8. svibnja, Split: Jadran - Jug AO 10:11 (0-1), druga utakmica finala, utorak, 17. svibnja, Dubrovnik: Jug AO - Jadran 14:16 (1-1), treća utakmica finala, petak, 20. svibnja, Split: Jadran - Jug AO 7:15 (1-2), četvrta utakmica finala, utorak, 24. svibnja, Dubrovnik: Jug AO - Jadran (18.30 sati)

Ukoliko finalna serija ode u pet utakmica, majstorica bi se igrala u Splitu u petak, 27. svibnja.

Jug AO 17. put prvak Hrvatske ili splitski Jadran prvi put?

26. travanj 2024 12:16