VaterpoloMLAĐE JUNIORSKO PH (Ž)

Kakva završnica Jugašica, novu medalju potvrdile novom pobjedom, i to protiv novog prvaka za naslov doprvaka! Lana Korać je najbolji broj jedan!

29. siječnja 2023. - 13:19

Jadran je dobio Mladost u prvoj utakmice posljednjeg kola, te je bilo jasno kako će Jugašice biti na pobjedničkom postolju mlađe juniorskog prvenstva Hrvatske, kako imaju u najgorem slučaju brončanu medalju u Splitu, a zatim su krenule u boj za još sjajniju protiv lidera, POŠK-a 1937., ekipe koja je ostvarila stopostotan učinak.

Za srebro im je trebala pobjeda s dva razlike, za zlato su trebale pobjedu s pet i više. Nakon prve četvrtine nije bilo pogodaka, nakon druge rezultat je bio 2:2, nakon treće su vodile s 4:2, a u četvrtoj su povele s 5:2, nanizale četiri pogotka. Domaće su vodile s 1:0 i 2:1...

POŠK 1937. je nepune dvije minute prije kraja prekinuo niz ekipe trenera Siniše Zonića i Martine Nadilo, time je osigurao u krugu tri ekipe prvo mjesto, Jadran i Jug su imali istu pogodak razliku, ali Jugašice imaju bolju ukupnu pogodak razliku. Jugašice su doprvakinje Hrvatske, a pritom su dobile novog prvaka.

U toj 5:3 pobjedi protiv POŠK-a 1937., potvrdi kako su zasluženo tako visoko, na pobjedničkom postolju, Mara Fox i Nika Alamat su postigle po dva pogotka, a Nina Jazvin jedan. Lana Korać je imala deset obrana, srebro su još zaslužile Lara Šutić, Nea Matičević, Josipa Beatović, Elvira Plečaš, Lući Mojaš, Mara Sebastijan, Mara Moretti, Ema Hanza i Laura Nedić.

PRVAKA ODLUČILA POGODAK RAZLIKA

Konačni poredak: 1. POŠK 1937. 9 bodova (43:18), 2. Jug 9 bodova (39:18), 3. Jadran 9 bodova (36:26), 4. Mladost 3 boda (37:29), 5. Mursa Osijek bez boda (10:74).

Korać je ponijela nagradu za najbolju vratarku prvenstva!

Ženski vaterpolski klub Jug se može pohvaliti kako se sa svakog natjecanja u posljednje vrijeme vraća s medaljom!

26. travanj 2024 15:07