VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA |

KAKVA RUŽNA EPIZODA Što su Jugaši napravili Mladosti prošle sezone, to je sad PRO Recco napravio njima!

2. ožujka 2021. - 21:22

Kakva ružna epizoda Juga. Najteži poraz u povijesti nastupa u europskim klupskim natjecanjima, i ne samo u njima. Nevjerojatno, nakon što je dobio prva četiri nastupa u skupini doživio je u petom brodolom, koji će se pamtiti. Na kraju prve četvrtine bilo je 4:0 za PRO Recco, koji je početkom druge četvrtine poveo 5:0. Jug je iz peterca, kojeg je realizirao Loren Fatović prekinuo niz talijanskog prvaka, koji je potom nanizao čak jedanaest pogodaka – vodio početkom posljednje četvrtine s nevjerojatnih 16:1! Između prvog i drugog pogotka Jugaša, tj. Fatovića, koji je postigao i drugi, prošlo je 18 minuta i 16 sekundi! Na kraju 18:3 za PRO Recco.

Stoji, Jugaši su opterećeni umorom i ozljedama. S druge strane PRO Recco je imao samo dvojicu svojih igrača na olimpijskim kvalifikacijama u Rotterdamu. Trenirao je u gotovo kompletnom sastavu više od mjesec dana. Već protiv Olympiacosa u ponedjeljak navečer, na startu drugog turnira, vidjelo se kako izgleda bolje nego na prvom turniru sredinom prosinca. Jugaši su pak imali šestoricu u Rotterdamu, koji su u osam dana odigrali osam utakmica, a Vjeko Kobešćak nema ni blizu takvu širinu kao Gabriel Hernandez. Uz to je Jug uoči utakmice ostao bez drugog centra, Amerikanca Alexa Oberta. Ali, unatoč svemu, ružna, baš, baš ružna epizoda.

Ono što je prošlo ljeto Jug Adriatic osiguranje napravio u trećoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske zagrebačkoj Mladosti, kad je vodio sa 14:0, a dobio utakmicu s 19:3, sad je to PRO Recco napravio njemu.

5. KOLO Jug AO – PRO Recco 3:18

OSTIA Bez gledatelja. Suci: Boris Margeta (Slovanija) i Jaume Teixido (Španjolska).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (2 obrana), I. Vukojević, Fatović (2), Lončar, Kržić, Garcia, Tomasović (1), Merkulov, Papanastasiou, Žuvela, Benić, Obradović, A. Vukojević (4 obrane). Trener: Vjeko Kobešćak.

PRO RECCO: Bijač (8 obrana), Di Fuvlio (1), Mandić (2), Figioli (3), Younger (2), Velotto (1), Presciutti, Echenique (2), Ivović (1), Dobud (2), Aicaridi (1), Luongo (2), Negri (2 obrane). Trener: Gabriel Hernandez.

Četvrtine: 0:4, 1:4, 0:6, 2:4.

SKUPINA 'A'

Ponedjeljak, 1. ožujka, 4. kolo: Spandau 04 - CN Marseille 7:7, Jug Adriatic Osiguranje - CC Ortigia 8:6, Olympiacos - PRO Recco 8:14, utorak, 2. ožujka, 5. kolo: Spandau 04 – CC Ortigia 12:6, CN Marseille - Olympiacos 9:8, PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje 18:3.

Poredak: 1. PRO Recco 15 bodova / 5 utakmica, 2. Jug Adriatic osiguranje 12 bodova / 5 utakmica, 3. Olympiacos 6 bodova / 5 utakmica, 4. CN Marseille 4 boda / 5 utakmica, 5. Spandau 04 4 boda / 5 utakmica, 6. CC Ortigia 3 boda / 5 utakmica.

Srijeda, 3. ožujka, 6. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – PRO Recco, 17.45 sati: Jug Adriatic osiguranje – Spandau 04, 20.15 sati: CC Ortigia – Olympiacos, četvrtak, 4. ožujka, 7. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – Jug Adriatic osiguranje, 17.45 sati: Olympiacos – Spandau 04, 20.15 sati: PRO Recco – CC Ortigia.

24. travanj 2024 00:54