VaterpoloPET KRUGOVA |

KAKVA LIJEPA POBJEDA Probudila se Hrvatska, 48 sati nakon blijedog izdanja i poraza od Australije naši ‘potopili‘ Crnu Goru

29. srpnja 2021. - 09:35

Aleksandar Ivović je realizirao prvu sitiuaciju s igračem više za Crnu Goru za vodstvo 1:0, potom je crnogorski kapetan ppropustio priliku poduplati prednost, a nakon toga smo svjedočili lijepom nizu naših, koji su poveli sa 4:1. Izjednačio je Lovre Miloš, koji je nakon promašaja Ivovića pobjegao u kontu i pogodio, zatim je početkom druge četvrtine Luka Bukić realizirao igrača više, zatim je pogodio Loren Fatović, a nakon njega s igračem više Andro Bušlje, koji je odbijenu loptu pospremio iza leđa Petra Tešanovića.

Ivović je prekinuo post Crne Gore (pogodak nakon 10 minuta i 35 sekundi), te niz naših od četiri pogotka. Potom, pogodak na jednoj, pogodak na drugoj strani (Fatović za 5:2, Dušan Baničević 5:3, Fatović 6:3, Dušan Matković 6:4, Paulo Obradović 7:4 - realizirali smo četiri igrača više za redom, 7:5 Miroslav Perković). Nažalost, nismo realizirali igrača više u posljednji sekundama prvog poluvremena, a nakon prekršaja u napadu Maro Joković je imao priliku, ali je zatresao okvir gola, a ne mrežu.

Početkom treće četvrtine opet su naši bili na plus tri (Xavi Garcija sjajno u suprotni gornji kut Tešanovića), zatim imali priliku otići na četiri, ali nismo uspjeli. Nakon što nije prošla kontra naših, u rekontri Matković je svojim drugim pogotkom doveo Crnu Goru na dva pogotka zaostatka (6:8). Potom je Matković promašio igrača više, nakon čega su suci dosudili igrača više za naše, a mogli su peterac. Međutim, ipak smo postigli pogodak. Opet Garcija (9:6). Opet Crna Gora (Aleksandar Ukropina). Opet Hrvatska (Luka Lončar za opet plus tri - 10:7). Opet Crna Gora (Perković nakon sjajne asistencije Ivovića s igrače više). Bukić je potom realizirao igrača više (11:8), a Marko BIjač na kraju treće četvrtine sačuvao tri pogotka.

Posljednja, četvrta četvrtina, a Hrvatska odlazi na četiri pogotka prednosti. Sjajno je potegao iz daljine Ante Vukičević, a nakon što u idućem napadu nije pogodio Draško Brguljan, mogli smo dodati nova tri boda na konto naših, koji su samo 48 sati nakon blijedog izdanja i poraza od Australije upisali lijepu pobjedu.

Vukičević je pogodio još jednom - 2 minute i 17 sekundi - za plus pet (13:8).

Crna Gora je mijenjala u obrani, pokrivala čas jednu, čas drugu stranu, a to joj nije donijelo rezultat. NIje jer su to znali 'razbiti Fatović, Garcija, Bukić, Vukičević... Marko Bijač je imao manje obrana od Petra Tešanovića, ali njegove gotovo sve spadaju u rubriku velike, sjajne obrane. Baš dobro izdanje Hrvatske i u obrani, i u napadu, zaslužena pobjeda, izražena s pet pogodaka prednosti (Hrvatska je u eventualnom krugu s Crnom Gorom i Australijom najbolja).

Hrvatska vaterpolska reprezentacija - kapetan Andro Bušlje, Marko Bijač, Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković, Luka Bukić, Ante Vukičević....
Marcel Ter Bals
3. KOLO Hrvatska - Crna Gora 13:8

TOKIO Tatsumi vaterpolo centar. Bez gledatelja.Suci: Arkadiy Voevodin (Rusija) i Gyorgy Kun (Mađarska).

HRVATSKA: Bijač (8 obrana), Macan, Fatović (3), Lončar (1), Joković, Bukić (2), Vukičević (2), Bušlje (1), Miloš (1), Vrlić, Obradović (1), Garcia (2). Izbornik: Ivica Tucak.

CRNA GORA: Tešanović (11 obrana), Brguljan, Perković (2), Petković, Čučković, Popadić, Vidović, Ukropina (1), Ivović (2), Spaić, Matković (2), Baničević (1). Izbornik: Vlado Gojković.

Četvrtine: 1:1, 6:4, 4:3, 2:0

Andro Bušlje - njegove četvrte Olimpijske igre, šesti u Pekingu, zlatni u Londonu, srebrni u Riju
POGLEDAJTE SEMAFOR

Skupina 'A', 1. kolo, 25. srpnja: Mađarska – Grčka 9:10, SAD – Japan 15:13, JAR – Italija 2:21, 2. kolo, 27. srpnja: Grčka – Italija 6:6, SAD – JAR 20:3, Japan – Mađarska 11:16, 3. kola, 29. srpnja: Mađarska – JAR 23:1, SAD – Italija 11:12, Grčka – Japan (igraju kasnije).

Poredak: 1. Italija 7 bodova (39:19),2. Mađarska 6 bodova (48:22), 3. SAD 6 bodova (46:28), 3. Grčka (utakmica manje) 4 boda (16:15), 5. Japan (utakmica manje) bez boda (24:31), 6. JAR bez boda (6:64).

Raspored 4. kolo, 31. srpnja: SAD - Mađarska, Italija - Japan, JAR - Grčka, 5. kolo, 2. kolovoza: Mađarska - Italija, Grčka - SAD, Japan - JAR.

Skupina 'B', 1. kolo, 25. srpnja: Australija – Crna Gora 10:15, Srbija – Španjolska 12:13, Hrvatska – Kazahstan 23:7, 2. kolo, 27. srpnja: Srbija – Kazahstan 19:5, Crna Gora – Španjolska 6:8, Hrvatska – Australija 8:11, 3. kola, 29. srpnja: Španjolska – Kazahstan 16:4, Hrvatska – Crna Gora 13:8, Srbija – Australija (igraju kasnije).

Poredak: 1. Španjolska 9 bodova (35:22), 2. Hrvatska 6 bodova (44:26), 3. Srbija (utakmica manje) 3 boda (31:18), 4. Crna Gora 3 boda (29:31), 5. Australija (utakmica manje) 3 boda (21:23), 6. Kazahstan bez boda (16:58).

Raspored 4. kolo, 31. srpnja: Crna Gora – Kazahstan, Australija – Španjolska, Hrvatska – Srbija (8.30 sati po hrvatskom vremenu), 5. kolo, 2. kolovoza: Srbija – Crna Gora, Španjolska – Hrvatska (8.30 sati po hrvatskom vremenu), Australija – Kazahstan.

Četvrtfinalni parovi: A1-B4, A2-B3, A3-B2, te A4-B1.

U polufinalu pobjednik A1-B4 ide na pobjednika A3-B2, a pobjednik A2-B3 na pobjednika A4-B1.

Medalje se dijele posljednjeg dana igara, 8. kolovoza.

26. travanj 2024 17:32