VaterpoloEUROPSKO PRVENSTVO

Jugaš osigurao medalju na Savi, hoće li prvi suparnik Hrvatske na EP-u biti i posljednji?

14. siječnja 2024. - 17:41

Španjolska je prvi finalist 36. Europskog prvenstva, dobila je Italiju sa 7:4. Na kraju treće četvrtine vodila je s 5:1. Vratar Unai Aguirre je imao 14 obrana, Italija je više od 18 minuta bila bez pogotka u polufinalu... Felipe Perrone je uz Alvara Granadosa bio prvi strijelac s dva pogotka, Sergi Cabanas, igrač Jug Adriatic osiguranja, sa suigračima je osigurao medalju. Španjolska je osigurala šesto pobjedničko postolje na EP-ima. Nikad prva.

Španjolska je bila prvi suparnik Hrvatske na EP-u. U Gružu su naši slavili na peterce. Od 18.30 sati igra se drugo polufinale. Ako naši budu uspješni protiv Mađarske, izbore finale, u utorak, 16. siječnja, zaključit će prvenstvo ogledom protiv suparnika protiv kojeg su ga otvorili.

Nismo očekivali ovakvo polufinale, Španjolska je bila dominantna...

- Nije bilo lako, Italija je izuzetna ekipa, ali odigrali smo odličnu obranu – rekao je Perrone.

U zadnjih šest ogleda na velikim natjecanjima peta pobjeda Španjolske protiv Italije, koja je slavila samo u finalu SP-a 2019. godine.