VaterpoloDUBROVAČKI VJESNIK NA FINAL 8 U BEOGRADU

Ispisao je PRO Recco povijest Lige prvaka, Sandro Sukno uzeo sve, Cavtaćanin slavi, ušao je u klub velikih!

4. lipnja 2022. - 21:01

FINAL 8 BEOGRAD 2022

Četvrtak, 2. lipnja, četvrtfinala: AN Brescia - WASPO 98 Hannover 12:5, PRO Recco - Zodiac Atletic Barceloneta 11:10, CN Marseille - Novi Beograd 10:16, Ferencvaros - Jug AO 14:13.

Petak, 3. lipnja, utakmice razigravanja za poredak od 5. do 8. mjesta: WASPO 98 Hannover - CN Marseille 11:9, CNA Barceloneta - Jug AO 12:9, polufinala: AN Brescia - Novi Beograd 13:14, PRO Recco - Ferencvaros 10:7.

Subota, 4. lipnja, utakmica za sedmo mjesto: CN Marseille - Jug AO 15:13, utakmica za peto mjesto: WASPO 98 Hannover - CNA Barceloneta 10:12, utakmica za treće mjesto: AN Brescia - Ferencvaros 12:14, finale: Novi Beograd - PRO Recco 16:17 nakon peteraca

PRO Recco je izjednačio 12 sekundi prije kraja velikog finala na 13:13, izborio peterce, a u njima bio uspješniji. Pogodio je četiri od pet, a Novi Beograd jedan manje...

Sandro Sukno je bio iza klupe kad su njegovi poskakali u bazen, otrčao je iza zapisničkog stola prema drugoj strani, klupi domaćina. Na tom putu ga je zaustavio Igor Milanović, trener Novog Beograda. Prvi mu je čestitao, a zatim je Sandro stisnuo ruku igračima domaćina, te napustio poprište velikog finala.

Na tribinama je njegov otac Goran primao čestitke. Prvo od Veselina Đuha.

Sandro je uzeo sve s PRO Reccom ove sezone. Talijanski velikan je deseti put prvak Europe, prvi je klub s dvoznamenkastim brojem naslova u najelitnijem natjecanju. Uz to, nakon 14 godina, jedan klub je uspio obraniti naslov prvaka Europe. Upravo je PRO Reeco to zadnji uspio, 2008. godine, a tad je Sandro bio u kapici Juga u velikom finalu koje se igralo u Barceloni.

Četiri godine poslije tog izgubljenog finala u kišnoj Barceloni, svog prvog velikog finala, bio je u kapici PRO Recca koji je u Oradei osvojio naslov prvaka. Sad je uspio u Beogradu to isto kao trener. Ušao je time u klub velikana. Rijetki se s time mogu pohvaliti.

Sandro Sukno slavi. Uzeo je s PRO Reccom sva četiri trofeja ove sezone. Prvo europski Superkup, svoj prvi trofej trenerskoj karijeri, u svojoj drugoj sezoni u ulozi glavnog (prvu sezonu je odradio na klupi Primorca iz Kotora). Potom nakon europskog Superkupa odveo momčad do duple krune u Italiji. Obranio je kup, a vratio prije neki dan naslov prvaka Italije. Sad je obranio naslov prvaka Europe!

Prošle godine su u Beogradu slavili Marko Bijač i Nikša Dobud s PRO Reccom, sad je to uspio Sandro Sukno.

27. travanj 2024 06:02